GÜNDEM

Futbolda Şike Kumpası Kararı!

3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve ülkenin adeta gündemini değiştiren ‘Şike Operasyonu’ ile ilgili son derece önemli gelişmeler yaşanıyor. Sanıklara beraat kararı verildikten sonra şimdi de olayın kumpas olduğuna dair iddianame bugün kabul edildi.

Fetullah Gülen 1 Numaralı Şüpheli!

23. Ağır Ceza Mahkemesi, bir süredir Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan ve son şekli verilen iddianameyi kabul etti. Futbolda şike kumpas iddianamesinin kabul edilmesiyle gözler verilecek karara çevrildi.

İddianamede ‘Şike Kumpası’ ile ilgili 1 numaralı şüphelinin Fetullah Gülen olduğunun altı çizildi. Ayrıca kumpasın Zaman Gazetesi’nde planlandığı ve Fetullah Gülen tarafından İhsan Kalkavan’a talimat verilerek operasyonun başladığı vurgulandı.

İddianamede Ali Fuat Yılmazer, Ekrem Dumanlı, Mutlu Ekizoğlu, Mehmet Baransu, İlhan İşbilen, Hidayet Karaca gibi isimler yer aldı. Ayrıca Aziz Yıldırım, Serdal Adalı, Yılmaz Vural, Emmanuel Emenike gibi isimler mağdur sıfatıyla yer aldı.

Kabul edilen iddianameye göre şüpheliler hakkında örgüt kurmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, usulsüz kayıt altına almak, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, iftira atmak gibi suçlardan yargılanmaları isteniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top