Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Futbolda Büyük FETÖ Soruşturması! İddianamede 2 bin Futbolcu!

Futbolda Büyük FETÖ Soruşturması! İddianamede 2 bin Futbolcu!

Savcılık 2008 senesi sonrasında futbolda FETÖ araştırması başlattı.

Futbolda 2008 sonrası savcılık tarafından incelemeye alındı. Yönetici, futbolcu, teknik adam ve hakemlerin FETÖ ile bağlantıları araştırılıyor. Soruşturma kapsamında 2012 senesinde Kadıköy’de Fenerbahçe-Galatasaray maçında çıkan olaylar da yer alıyor. Bursaspor’un şampiyon olduğu sezon ise özenle inceleniyor.

Habertürk Gazetesi’nde yer alan bir habere göre; 2008’den bu yana kimlerin çocukları cemaat okullarında okumuş, Bank Asya ile kimler çalışmış veya ByLock kullanan var mı sorularının yanıtları aranıyor. Spor Genel Müdürlüğü, federasyonlar ve ihaleler de incelemeye alındı. Şu ana kadar çoğunluğu alt liglerde olan 2 bin tane cemaatçi futbolcuya ulaşıldı.

YASA DIŞI BAHİS İDDİALARI

Soruşturma ile ilgili bir başka dosyada ise futbolcu eşlerinin illegal bahis bağlantıları olduğu ile ilgili araştırma yapılıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu kapsamda hakem Deniz Ateş Bitnel’in de ifadesini aldı.

FETÖ DOSYASINDA İLGİNÇ İSİMLER VAR

Aralarında İsmail Demiriz, Arif Erdem, Hakan Şükür, Uğur Tütüneker’in de yer aldığı FETÖ’nün futbol yapılanmasına yönelik soruşturma devam ediyor. Bugüne kadar FETÖ ile adı hiç anılmayan futbolcuların dahi isimleri bu dosyada yer alıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top