SPOR

Florya Devri Bitti! Galatasaray Sarıyer’e Taşınıyor

Galatasaray, Florya Tesislerinden taşınıyor. Sarıyer’de 200 dönümden fazla bir arazi beğenen yönetim, çalışmalara kısa süre içinde başlayacak.

Florya Metin Oktay tesislerinin arazisinin Emlak Konut’a teslim edilme kararının alınmasının ardından Galatasaray’ın Sarıyer’e taşınacağı kesinleşti.

TOKİ tarafından gösterilen araziler arasından Galatasaray, 200 dönümden daha fazla bir arazi için son fizibilite çalışmalarını gerçekleştiriyor. Uskumruköy’de olan bu arazi, Türk Telekom Arena’ya 23 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Ayrıca Gümüşdere, Kısırkaya Köyü gibi ve bu çevrede gösterilen arazilerin yönetim tarafından istenmediği de öğrenildi. Şu anda idman yapılan Florya Tesisleri ve TT Arena arasındaki mesafe ise 31 kilometre. Yeni tesisin stada çok daha yakın olacağı kesinleşti.

FLORYA’DAKİ EVLER NE OLACAK?

İki sezon içerisinde Uskumruköy’deki hazırlıklara başlayacak olan Galatasaray’da sürpriz bir kriz de ortaya çıktı. Riekerink ve Sneijder de olmak üzere birçok Galatasaraylı isim, Florya tesislerine yakınlığından dolayı Florya’da oturuyor. Ancak tesislerin Sarıyer’e taşınmasının ardından bu durumun futbolcuların da evini taşımasına neden olacak. Florya’da oturup Sarıyer’e idmana gelmek isteyenlerin yaklaşık 50 kilometrelik bir yol alması gerekecek. Bu durumun GS’li isimler tarafından nasıl karşılanacağı henüz bilinmiyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top