Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Fırat Kalkanı Harekatı’nda 2 Günde 5 Şehit Verdik!

Fırat Kalkanı Harekatı’nda 2 Günde 5 Şehit Verdik!

Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada Suriye’de 1 askerin daha şehit olduğu belirtildi. 2 gün içerisinde Suriye’deki şehit sayısı 5’e yükseldi.

Suriye sınırları içerisinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda TSK 1 şehit daha verdiklerini duyurdu. Genelkurmay Başkanlığı, El Bab çevresinde devam eden operasyonlarda 1 askerin şehit olduğunu 5 personelin de yaralandığını belirtti. Dün Esad güçleri tarafında gerçekleştirilen saldırıda ağır şekilde yaralanan astsubay kıdemli çavuş Halit Topuz, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Hava saldırısında şehit olanların sayısı 4’e yükseldi. 2 gün içerisinde Suriye’de toplam olarak 5 şehit verildi.

GENELKURMAY’DAN ŞEHİT AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Özgür Suriye Ordusunun El-Bab’ın DEAŞ’tan kurtarılmasına yönelik ileri harekâtı devam etmektedir. Karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile ÖSO’nun DAEŞ’a yönelik taarruzları desteklenmektedir. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda dört Muhalif şehit olmuş, 25 Muhalif yaralanmış, bir TSK personelimiz şehit olmuş, beş personelimiz ise hafif şekilde yaralanmıştır.

İki Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) ve bir Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) hafif hasar almıştır. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 94 DEAŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçları imha edilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Barakah, Anifah ve Abu Hayj bölgelerinde bulunan 7 DEAŞ hedefine hava harekâtı icra edilmiş, 2 karargâh binası, 3 savunma mevzii, 1 silahlı araç ve 1 cephanelik imha edilmiştir.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top