GÜNDEM

FETÖ’den Hazineye 15 Milyar Dolar Girdi!

FETÖ’ye ait birçok taşınmaz, devlet hazinesine geçti. Birçok bina, rezidans, fabrika binası gibi taşınmazların incelemeleri de devam ediyor.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün taşınmaz servetine yönelik olarak düzenlenen operasyonlar sürerken, örgütten devletin eline yani hazineye geçen mal varlığı 15 milyar dolara ulaştı. OHAL işlem servisleri aracılığıyla Kanun Hükmünde Kararname listesinde yer almayan, henüz adli takibe alınmayan ancak şüpheli olan rezidans, fabrika binası, önemli arsalara yönelik işlemler durduruldu.

Mali Suçları Araştırma Kurulu, şüpheli olarak nitelendirilen taşınmazlar mercek altına alındı. Bugün itibariyle envantere geçen bina sayısı 3.500 bine yaklaştı. 7.5 milyon metrekare arazi de devlet hazinesine geçti.

“KAÇIRMALAR ÖNLENDİ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yapılan işlemlerde mal kaçırmaların büyük ölçüde engellendiğini belirtti. Özhaseki, “Bu kapsamdaki tedbirlerin ne kadar önemli olduğu menfur olaydan sonra daha da anlaşılmıştır. FETÖ ile mücadele kapsamında idaremizin doğrudan durdurduğu şirket ve gerçek kişi taşınmaz işlemi olmayıp, idarelerin taleplerine göre tapu işlemleri durdurulmaktadır” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top