GÜNDEM

FETÖ Yalanıyla Tüm Servetini Elinden Aldılar

Denizli’de yaşlı bir kadın, FETÖ ile bağlantılı olduğu iddiasıyla dolandırıcılar tarafından kandırıldı.

Denizli’de oturan ve Almanya’dan işçi emeklisi olan 61 yaşındaki Feriha Öztürk, MİT mensubu olduğunu öne süren bir dolandırıcı tarafından FETÖ üyesi olma suçuyla tutuklanacağı yalanı ile kandırıldı. Dolandırıcı, Öztürk’ü aklayacağını belirtti. Ancak yaşlı kadını 550 bin liraya dolandırdı. Öztürk, bu beladan kurtulmak için 800 bin TL değerindeki evini 550 bin TL’ye sattı ve dolandırıcıya verdi.

“BENİM DEDİKLERİMİ YAPMAZSAN TUTUKLANIRSIN”

MİT’te görevli olduğunu ve adının da Ender Atalay olduğunu belirten dolandırıcı, yaşlı kadına Çınar Polis Merkezi’nin telefonunu verip teyit etmek için arayabileceğini de söyledi. Feriha Öztürk’ün güvenini kazanan dolandırıcı, yaşlı kadının mal varlığını öğrendi.  “FETÖ örgütü isminizi kullanmış, sizi temize çıkaracağız, yoksa tutuklanacaksınız. Benim dediklerimi yapmazsan tutuklanır, yurt dışına çıkamazsın. Mal varlığını koruyacağız, seni güvence altına alacağız” dedi.

EVİNİ SATTI DOLANDIRICILARA VERDİ

Paniğe kapılan Feriha Öztürk, evini aynı gün satışa çıkardı ve 800 bin TL değerindeki evine 550 bin TL’ye müşteri buldu. Satışın ardından dolandırıcı ile sürekli olarak telefon görüşmesi gerçekleştirdiler. Yaşlı kadın evinin satışından peşinat olarak aldığı 300 bin lirayı bir çanta içerisinde MİT’te görevli olduğu söylenen Fatih isimli bir kişiye verdi. Bu olaydan oldukça korkan Öztürk, daha sonra kalan 250 bin lirayı da teslim etti.

YAŞLI KADIN ŞİKAYETÇİ OLDU

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Feriha Öztürk, polis merkezine giderek şikayette bulundu. “Beri arayıp, FETÖ yle ilişkilendirip, tutuklanacağımı söylediler. Çok korktum, evimi sattırdılar ve parasını aldılar. Psikolojim bozuldu, kimseyle görüşmememi istediler. İnandım. FETÖ yle ilişkim olmadığını söylememe rağmen kandırdılar. Şok olmuştum. Yakın akrabalarıma ve aileme anlatamadım, kimse telefonla arayan dolandırıcılara karşı dikkatli olsunlar” dedi.

“FETÖ’YÜ KULLANIYORLAR”

Feriha Öztürk’ün avukatı ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Almanya dan emekli vatandaşımız da dolandırıcıların kurmanı oldu. Kimlik bilgilerini bulmuşlar, acele şekilde evini maliyetinin altında sattırıp, elinden parasını almışlar. Maalesef dolandırıcılarda kendilerini güncelliyorlar. Daha önce PKK yı kullanan dolandırıcılar şimdi de FETÖ operasyonlarını kullanarak vatandaşları dolandırıyor. Vatandaşlarımız, kendilerini telefonla arayan bu kişilere karşı dikkatli olsun, konuşmasınlar, kapatıp, polise başvursun.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top