Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
FETÖ Soruşturmalarında Sorumlu Kişi Bylock’çu Çıktı!

FETÖ Soruşturmalarında Sorumlu Kişi Bylock’çu Çıktı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na düzenlenen operasyon kapsamında 21 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ankara Başsavcılığı’nın talimatıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’na FETÖ operasyonu düzenlediler. Operasyon kapsamında FETÇÖPDY ile bağlantılı oldukları tespit edilen 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 2 müfettiş yardımcısı, STV muhabiri ve komiser yardımcısı da bulunuyor. Sanayi Bakanlığı’nda ise FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen 4 memurun firari olduğu öğrenildi.

15 TANESİ BYLOCK KULLANIYORDU

Şüpheli şahıslardan 15 tanesinin FETÖ üyelerinin birbirleriyle haberleşmek için kullandıkları kriptolu mesajlaşma sistem ByLock kullandığı tespit edildi. Şüphelilerin emniyetteki ifadelerinde ise “Suçlamaları kabul etmiyoruz, ByLock programını indirmedik, nasıl kullanıldığını bilmiyoruz” dediği ortaya çıktı.

SORUMLU BİLİRKİŞİ BYLOCK KULLANIYORMUŞ!

Gözaltına alınanlardan 6 tanesi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Polis, şüphelilerden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda yer alan FETÖ soruşturmalarından sorumlu bilirkişi ve müfettiş yardımcısı olan İ.S.E’nin de kırmızı Bylock listesinde yer aldığı öğrenildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top