TEKNOLOJİ

Fcebook’tan Büyük Yenilikler! yakında Yeni Uygulamalar Gelecek!

Facebook, F8 geliştirici konferansında yenilikleri ile ilgili önemli detaylar açıkladı. İleride uygulamaya koymayı düşündüğü yenilikler hakkında detaylar veren Facebook konferansta bu uygulamalar hakkında açıklama yaptı ve önemli bilgiler sundu. İşte Facebook’tan yeni uygulama hakkında bilgiler.

F8 kongresi kapsamında ileride uygulanması düşünülen yenilikler hakkında önemli detaylara değinen Facebook için Mark Zuckerberg açıklama yaptı. Birçok konuya değinen Zuckerberg konferans boyunca detaylara değinmeyi devam ettirdi.

Düşünülen yenilikler arasında bulunan ‘Arttırılmış gerçeklik’ ile ilgili açıklama yapan Mark Zuckerberg ilk olarak kameranın önemine değindi. Sosyal ağlarda insanların görüntülü iletişim kurabilmeleri için kameraların oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Zuckerberg Facebook’un yazılımcılarının bu konu hakkında gelişim üzerinde olduklarını belirtti. Bunun yanında maskeler ve çerçeveler gibi birçok arttırılmış gerçeklik destekli kamera efektinin yanın bir zamanda beta sürümünde yer alacağını belirtti.

Diğer yandan Facebook Spaces, Yeni Messenger özellikleri Developer Circles gibi yeni uygulamalara da gidileceğine değinen Zuckerberg özellikle de Messenger özellikleri için geniş bir açıklamaya yer verdi. Facebook’ta yer alan Messenger özelliğine özel kategoriler ekleneceğini bildirirken Messenger için chat eklentileri getirileceğine de değindi. Facebook’un insanların iş yerleri gibi üçüncü parti uygulamalarla etkileşime girmelerinin kolaylaştırılacağı açıklamalarında da bulunurken buna güzel bir örnekte bulundu. Örneğinde, Spotify gibi bir müzik devi, Messenger üzerinden kullanıcıların şarkılarını istedikleri gibi sıraya dizerek, liste oluşumuna katkı sağlayacak dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top