Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Euro Tarihinde İlk Kez 4 Lira Oldu!

Euro Tarihinde İlk Kez 4 Lira Oldu!

Sürekli olarak yükselen Dolar ve Euro kurlarına son durum ne?

Dolar ve euro rekor kırmaya devam ediyor. Dün, 3,7440 tarihi zirvesini gören dolar, yükseliğini sürekli olarak sürdürmeye devam ediyor. Dolar bugün 3,7779 ile kendi rekorunu da kırmayı başardı.

EURO İLK KEZ 4 TL OLDU

Euro da tarihinde görmediği rakamlara ulaşarak rekor tazelemeye devam etti. Euro, tarihinde ilk kez 4 lirayı aşarak tüm zamanların en yüksek halini gördü. Euro en yüksek 4,0054 seviyesine çıktı.

TL 10 GÜN İÇERİSİNDE %6 ERİDİ

Doların lira karşısında değer kazanmaya devam etmesi piyasaları zorladı. Doların değer kazancı yılbaşından beri %6 aştı. Türk lirasının Euro karşısındaki kaybı ise %8′ yaklaştı.

KUR NEDEN YÜKSELİYOR?

Dolarda görülen global güçlenme Dolar/TL’de de yükselişini tetikliyor. Doların belli başlı 6 para birimi karşısındaki değerini ortaya koyan dolar endeksi, 14 yılın zirvesinden geriledi. Geçen hafta 103,82’ye çıkan endeks 101 seviyesine düştü.

Merkez Bankası, TL’nin sert değer kayıplarına karşı faiz adımlarını kullanmaktan çekinebileceği düşüncesi ise doları baskılıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top