GÜNDEM

Erdoğan, Başkanlık Tartışmalarına Son Noktayı Koydu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık ile ilgili bazı sorulara yanıt verdi ve bir Cumhurbaşkanı’nın partisi ile ilişiğinin kesilmesinin doğru olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’a hareket etmeden önce havalimanında gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, AKP’nin MHP’ye gönderdiği anayasa değişikliğini içeren taslak ile ilgili sorulara yanıt verdi. Erdoğan, “Başkanlık ya da Cumhurbaşkanlığı sıkıntı değil” dedi ve muhalefetin tepkisini çekecek bir açıklama daha yaptı. Erdoğan, Bir cumhurbaşkanının partisinden ilişiğinin kesilimesi zaafiyet ortaya çıkarır. Cumhurbaşkanı partisiyle ilişiğini kesmemeli” diyerek partisi ile arasındaki bağa da vurgu yaptı.

BAŞKANLIK VEYA CUMHURBAŞKANLIĞI

MHP’de gönderilen anayasa değişikliği taslağıyla ilgili olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Şu anda gerek AK Parti gerekse MHP’nin kendi aralarında yapmakta oldukları bu çalışmanın öncelikle cumhurbaşkanı olarak bana düşen boyutu hayırlı olsun temennisinde bulunmaktır. Çalışmanın ‘başkanlık ya da cumhurbaşkanlığı’ olmasında benim için herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Parlemontada 367 yakalanır mı yoksa referandum kararı mı çıkar, bunu o zaman göreceğiz. Milletimin vereceği bir karardır. Metne kam olarak muttali olduğumuzda değerlendirmelerimizi yapacağız. Sadece partiden ilişiğinin kesilip kesilmemesi konusunda benim kanaatim bir cumhurbaşkanının partisiyle ilişkisinin kesilmesi ülkedeki siyasi etkinliğin zafiyet bulmasını getirir.” ifadelerini kullandı.

“PARTİDEN İLİŞİĞİNİN KESİLMESİ DOĞRU DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı’nın partisinden ilişiğinin kesilmesinin doğru olmadığını belirtti ve şunları ekledi: “Benim kanaatim bir cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilmesi bir defa ülkedeki siyasi etkinliğin, aktif yapının zafiyet bulmasını getirir. Bunun için, böyle bir adım atılıyorsa ki ‘fiili başkanlık’ diye zaman zaman Sayın Bahçeli’nin ifade ettiği şekliyle yani cumhurbaşkanlığı sistemine bu şekilde girildiği anda, o zaman tabii ki partiden ilişkisinin kesilmesi doğru olmayacaktır. Partisiyle beraber bu yolu yürümesi, bu süreci işletmesi, şüphesiz ki hem mensubu olduğu partisini hem de cumhurbaşkanının kendisini güçlü kılacak ve çok daha kararlı, dayanışma içerisinde adımlar atılmış olacaktır.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top