GÜNDEM

Emeklilere 3 Müjde Birden: Promosyon, İkramiye, Zam

Emeklilere ikramiye, promosyon ve zam müjdesi verildi.

Yaklaşık olarak 11.5 milyon emekli promosyona kavuşuyor. 1 Mart’tan itibaren Mayıs sonuna kadar tüm emekliler promosyonu cebine koymuş olacak. Ayrıca emekliler ek ikramiye de alacaklar. Temmuz’da da enflasyona bağlı olarak maaşlarda artış görülecek.

PROMOSYON İÇİN TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEK

Emekliye promosyon için bankalarda adeta yarış yaşanıyor. Ziraat, İş Bankası, Garanti, Akbank ve ING’nin ardından QNB Finansbank da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile promosyon anlaşması imzaladı. Ayrıca 3 yıllık taahhütname imzalayan emekli maaş hesabı müşterilerine tek seferlik ve peşin promosyon ödemesi yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre emeklilere, 3 yıl için maaşa göre 300, 375 veya 450 TL promosyon ödemesi yapılacak.

NİSAN AYI SONUNA KADAR EK İKRAMİYE ÖDEMESİ

Memur emeklilerine ek ikramiye ödemeleri için geri sayım başlıyor. 30 yılın üzerinde hizmetle emekli olmasına karşın ikramiyesini 30 yıldan alanlara, kalan her tam hizmet yılı için ödeme yapılacak. Takvim’de yer alan habere göre; ikramiyelerin 7 bin 500 liraya kadar olan kısmı başvuru tarihinden itibaren 3 ay içerisinde, varsa kalan kısmı da ilk ödeme tarihinden hesaplanarak aynı ayın içerisinde ödenecek. Zamanında başvuru yapanlar 27 Nisan’a kadar ek ikramiyeleri cebine koyacak.

TEMMUZ’DA EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM

Temmuz’da tüm emeklilere zam yapılacağı belirtildi. SSK ve Bağkur emeklileri ilk 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak. Memur emeklilerine ise toplu sözleşme kapsamında %4 zam ve ilk 6 aylık enflasyon %3’ü aşarsa enflasyon farkı verilecek.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top