GÜNDEM

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’ndan Musul Açıklaması

Osman Pamukoğlu, katıldığı kitap fuarında Musul ve Orda Doğu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu Kayseri’de katıldığı kitap fuarında IŞİD’in Musul’daki olası hamleleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

KİTAPLARINI İMZALADI!

Kayseri’de düzenlenen kitap fuarına katılan Hak ve Eşitlik Partisi eski Genel Başkanı, Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, kaleme aldığı kitaplarını okuyucuları için imzaladı. 2 gün içerisinde yaklaşık olarak 1500 kitap kitap imzaladığını belirten Osman Pamukoğlu, Orta Doğu’da yaşanan olaylar ve Musul’da yapılan operasyonla ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu.

“IŞİD MUSUL’U KOLAY KOLAY VERMEZ”

Pamukoğlu Musul hakkındaki açıklamalarında şunları söyledi: “Yıllardır Ortadoğu’yu anlatıyoruz. Musul işi bana göre çok karmaşık. 30 devletten daha fazla kuvvetin olduğu koalisyon gruplar var hava gücü olarak. Aşağıda İran, Suriye ve Irak’ın milisleri var. Böyle bir harekatın sevk ve idaresi kolay değil. Benim görebildiğim IŞİD, sokaklarda evlerde direnecektir. Musul’u kolay kolay terk edeceklerini düşünmüyorum.

“HUZURA KAVUŞMALARI ON YILLAR SÜRECEK”

IŞİD’in hava gücü, tankı, topçu gücü yok. Gerilla savaşı olarak çarpışmak isteyecektir. Musul’u temizlemekle bu işin sonunun geleceğini düşünmüyorum. Ortadoğu ile ilgili 2011 Mayıs’ta kaleme aldığım makalemde Ortadoğu Yanacak başlıklı yazımda ne varsa, bugün her şey gerçekleşti. Bunun bilmek için kahin olmaya gerek yok. Dünya harp ve siyasettarihine bakarsanız görürüsünüz. Suriye ve Irak’ın huzura kavuşması ve güvenliğin tesis edilmesi on yıllarca sürecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top