GÜNDEM

Elektrikli Ev Aletlerinde ÖTV Sıfırlandı!

Bakanlar Kurulu, elektrikli ev aletlerinde 30 Nisan’a kadar ÖTV’nin sıfırlanmasına karar verdi.

Bakanlar Kurulu tarafından ÖTV ve KDV hakkında bazı kararlar geldi. Klima, buzdolabı,  bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, termosifon, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev aletleri için alınan özel tüketim vergisi yani ÖTV, 30 Nisan’a kadar sınıflandı. Bakanlar Kurulu, ayrıca  gross tonilatoyu geçmeyen gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve teknelerden alınan ÖTV’yi belirli bir süre boyunca sınırlaması olmaksızın sıfırladı.

Hükümet 2008 küresel krizinin ardından ortaya çıkan yavaşlamayı bertaraf etmek için aldığı önlemin bir benzerini de bugün aldı. Tüketim vergisi bedeli ise %6.7’den sıfıra indirildi.

SATIŞLAR %20 ARTACAK

Sektör yetkilileri ÖTV sıfırlanmasının ürün fiyatlarına %6.7 oranında indirim olarak yansıyacağını söyledi. Yaz aylarında yapılacak alışverişlerin de öne çekileceği ve satışların %20 oranında artacağı düşünülüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top