Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
El Bab’da En Acı Nöbet!

El Bab’da En Acı Nöbet!

El Bab’da şehit olan astsubayın silah arkadaşı başında nöbet tuttu.

Suriye’de terör örgütü IŞİD’e karşı yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 7 Ocak’ta Kahramanmaraşlı Astsubay Osman Açıkgöz şehit düşmüştü. Bu haberin ardından gelen fotoğraf karesi ise gören herkesi ağlattı.

ÇATIŞMA DEVAM EDİYORDU

Teröristlerle çatışma hala devam ettiği için şehidin naaşı Türkiye’ye henüz nakledilememişti. Üzeri bayrakla örtülen naaşın başında silah arkadaşları son görevleri olarak şehit nöbeti tuttu. Çatışmanın durmasının ardından da şehit, Gaziantep’e gönderildi.

2 BİN YILLIK ORDU GELENEĞİ

Fotoğrafı yorumlayan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, bu nöbetin 2 bin yıllık ordu geleneğinin bir parçası olduğunu söyledi ve şunları paylaştı:

“Şehidimiz uyku tulumunun içine konmuş, buna kamuflaj kefeni denir. Kamuflaj kefeni ise yattığı dağ matının üzerine konmuş. Şehit nöbetini en yakın arkadaş tutar. Genelde bu body’si olur. Nakil gerçekleşinceye kadar hazır olda bekler. Zaten fotoğrafa da baktığımızda nöbet tutan arkadaşının kamuflajında çamur var. Demek ki cepheden, çatışmadan gelmiş.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top