GÜNDEM

El Bab Temizleniyor Mu? 500 Komando Takviyesi Yapıldı!

El Bab’ın TSK ve ÖSO güçleri tarafından tamamen kuşatıldığı ve bölgeye komando takviyesi yapıldığı öğrenildi.

El Bab’ın terör örgütü DEAŞ’dan tamamen temizlenmesi için bölgeye Kayseri’den 500 komando gönderildi. Halep’ten yola çıkan muhaliflerden 1400 tanesi TSK’ya destek vermek için ilçeye geldi. Bölgeyi tüm taraflardan kuşatan birlikler, tuzağa düşmemek için emin adımlarla ilerledi.

AKİL DAĞI TEMİZLENDİ

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Suriye’deki El Bab ilçesine yönelik olarak düzenlenen operasyon devam ediyor. İlçedeki en stratejik yer olan Akil Dağı’nın terör örgütünden temizlendiği ve Mehmetçik’in El Bab çevresini kuşattığı belirtildi. Şehrin dış mahallelerine giren birlikler, canlı bomba eylemlerine karşı da tetikte hareket ediyor.

500 KOMANDO GELDİ

El Bab merkezinde emin adımlarla ilerleyen TSK ve ÖSO unsurları, teröristler tarafından zorla canlı kalkan yapılmış sivillere zarar vermeden hareket etmeye çalışıyor. Bölgeye Kayseri 1. Komando Tugayı’ndan en az 500 askerden oluşan bir grubun gönderildiği öğrenildi.

Halep’ten tahliye edilen 1400 ÖSO askeri de El Bab’a geldi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top