GÜNDEM

Ehliyetler İle İlgili Ücret Haberleri Asılsız Çıktı!

Son zamanlarda sosyal medyada çıkan ehliyet için alınacak sağlık raporunun ücretli olacağı ile ilgili haberler asılsız çıktı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, son zamanlarda sosyal medyada sıkça konuşulan  ‘2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının devlet hastanelerinden 350-400 TL bedelle alınacağına’ dair olan iddialara ve bu konudaki tartışmalara açıklık getirdi.

GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda, sürücü sağlık raporlarının ‘Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine dair Yönetmelik’ hükümlerinin kapsamında devlet hastanelerinden veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği belirtildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır” denildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top