GÜNDEM

Ehliyet ve Pasaportlara Yeni Yıl Zammı!

2017 yılında değerli kağıtlara yapılacak zamlar, Resmi Gazete’de yayınlandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan bildirilere göre; Muhasebat Genel Müdürlüğü değerli kağıtlar genel tebliğe göre , bir süre önce fiyatlarından dolayı tartışma konusu olan sürücü belgelerinin fiyatlarının tebliğ kapsamında 117 TL olmasına karar verildi.

PASAPORT BEDELİ DE ARTTI

94 TL tebliğ çerçevesinde, sürücü çalışma belgeleri ve motorlu araç trafik belgeleri 117 TL, motorlu araç trafik tescil belgesi 88 TL, pasaport bedeli ise 94 TL olarak belirlendi.

KAYBETMENİN CEZASI 32 TL OLACAK

Değiştirme nedeniyle verilen kimlik kartları için 16 TL, kayıp nedeniyle düzenleniyorsa 32 TL bedel alınacak. Gelecek yıl noter kağıtlarında ve beyannamelerde 9.5 TL, vekaletname ve re’sen senet için 19 TL, her bir banka çeki yaprağı için ise 5.60 TL ödenmesi gerekecek.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top