DÜNYA

Duterte: İnsan Hakları S.kimde Değil

Filipinler Devlet Başkanı Duterte, ülkesinde yaşadığına inandığı 3.000.000 kişilik bir gruba yönelik bu sözleriyle güne damga vurdu.

Filipinler Devletinin Başkanı Rodrigo Duterte, uyuşturucuyla mücadelede aldığı sert tedbirlerle biliniyor. Duterte, ülkesinde yaşadığını tahmin ettiği 3.000.000 uyuşturucu kullanıcısı ve satıcısı için söylediği sözlerle güne damga vurdu. Ve bununla birlikte, uyuşturucu tacirlerine göz dağı verdi.

Duterte: Söz konusu uyuşturucuysa insan hakları s.kimde değil

Filipinlerin uyuşturucuyla mücadelede attığı sert adımların arkasındaki isim olan Devlet Başkanı Duterte, Al Jazeera’ye verdiği röportajda, uyuşturucuyla mücadeleye kendisinin ve devletin bakış açısını net bir dille ifade etti. Duterte, uyuşturucu kullanan, satan ve satışına aracı olan kim varsa, onlarla mücadelede insan hakları kavramının devletin umrunda olmadığını argo bir tabirle açıkladı. Son 3 ay içinde Filipinler’de 3500’e yakın uyuşturucu kaçakçısı ve kullanıcısının ölümünü değerlendiren Duterte, bunun umurunda olmadığını ve bu işe bulaşan kim varsa aynı akıbete uğrayacağını belirtti.

“Siz ülkemi mahvederseniz ben de sizi öldürürüm. Ve bu yasal bir şey. Eğer bizim genç çocuklarımızı mahvederseniz, sizi öldürürüm” dedi. Duterte şöyle devam etti;

“Bu oldukça doğru bir açıklama ve bir sonraki neslin çıkarlarını korumakta yanlış bir şey yok. Eğer bu insan haklarına giriyorsa, s.kimde bile değil. Korku salmalıyım çünkü devletin düşmanları orada bir yerlerde çocuklarımızı mahvediyor.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top