GÜNDEM

Dünyanın İlk Elektrik Üreten Yolu Açıldı!

Fransa’da elektrik üreten yol Fransa Çevre ve Tabi Kaynaklar Bakanı Segolene Royal tarafından hizmete açıldı. Fransa’nın Normandiya bölgesinde bulunan ve elektrik üreten yolun ilk kilometresi hizmete girdi.

5 MİLYON AVROYA YAPILDI

Deneme amaçlı olarak yapılan ve  fotovoltaik kaptörlü bloklardan üretilen ve dünyada bir ilki oluşturan 1 kilometrelik bu yol, Fransa Çevre ve Tabi Kaynaklar Bakanı Segolene Royal tarafından hizmete açıldı.

Bu tür çevre dostu yolların Fransa genelinde çoğaltılması gerektiğini de söyleyen Royal, dünyada bir ilk olan bu bir kilometrelik yolun çok umut verici olduğunu belirtti. Güneş enerjisi ile elektrik üreten yolun ilk kilometresinin 5 milyon avroya mal olduğu öğrenildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top