DÜNYA

Donald Trump, Suriye’ye Asker Gönderiyor!

Donald Trump’ın Rakka’daki stratejiyi değiştirdiği ve Suriye’ye asker göndereceği iddia edildi.

“Suriye’de güvenli bölge kuracağım” diyerek gündemdeki diğer haberleri değiştiren Donald Trump, bu kez de Rakka’da strateji değişikliğine gidiyor.

SURİYE PLANININ DETAYLARI SIZDI

New York Times gazetesine isim vermeden konuşan bir ABD’li yetkili, Trump’ın yeni Suriye planlarının bazı detaylarını paylaştı. Bu planlara göre yeni Savunma Bakanı James Mattis’in yemin töreni için bugün Pentagon’a gidecek olan Trump, IŞİD’e karşı yeni plan hazırlayacak.

RAKKA’DA ABD ASKERLERİ VE HELİKOPTERLERİ

Başkan Donald Trump, IŞİD’in fiili başkenti olan Rakka’ya karşı ABD askerlerinin ve helikopterlerinin kullanılmasını istiyor. Yeni planın bir ay içerisinde hazırlanması ve uygulamaya geçilmesi planlanıyor.

Ayrıca Pentagon’un Trump’a sunmak için bir IŞİD planı hazırladığı söyleniyor. Ancak çıkan bu iddiaların Savunma Bakanlığı tarafından reddedildiği biliniyor.

Şu an ABD’nin Suriye topraklarında danışmanlık yapan bir grup askeri bulunuyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top