GÜNDEM

Diyarbakır’da 2 Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Diyarbakır’da iki belediye başkanı terör örgütüne üye olmak suçundan gözaltına alındı.

Habertürk’ün haberine göre; Diyarbakır’ın merkez Kayapınar Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın ve Yenişehir Belediye Başkanı Mehmet Selim Kurbanoğlu’nun gözaltına alındığı belirtildi.

EVLERİNDE GÖZALTINA ALINDILAR

Polis ekipleri, iki belediye binasında arama yaptı. Yenişehir Belediyesi’nde sabahın ilk saatlerinde başlatılan arama sona ererken, , Kayapınar Belediye Başkanı DBP’li Mehmet Ali Aydın ile Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, evlerinde gözaltına alındılar. Bu iki belediyenin de dahil olduğu Diyarbakır’ın 12 ilçe belediyesindeki iş ve işlemler için Diyarbakır Valiliği’nden 25 Kasım’da gönderilen yazı ile kaymakamlıkların onayına ve iznine başlanmıştı.

Belediye başkanlarının emniyetteki işlemleri devam ederken, gözaltına alınma sebeplerinin “terör örgütüne üye olmak” ve “terör propagandası yapmak” suçları olduğu belirtildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top