Diş Eti Kanamalarını ve İltihaplanmalarını İhmal Etmeyin

Diş Hekimi Zafer Kazak, "İnsanlar, sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olsalar dahi diş fırçalamayı birkaç gün ihmal ettiklerinde kanama sorunu ile karşılaşabilirler." dedi. Diş eti kanamalarındaki ana nedenin ağız bakımının doğru yapılmamasından kaynaklandığını belirten Dt. Kazak, "Diş etinde oluşan kanamaları ihmal etmemek gerekir. Diş eti kanamalarından sonra ağız bakımı düzenli yapıldığı, diş ve diş eti üzerinde yer alan plak denilen besin artıkları uzaklaştırıldığı takdirde diş ve diş etleri eski sağlıklı haline gelebilir. Ancak bu aşamada diş ve ağız bakımı düzenli yapılmadığı takdirde diş etinde kanamalar ve iltihaplanma oluşur. Bu aşamadan sonra ağız ve diş sağlığına tekrar kavuşmak için diş hekimine gidilerek profesyonel temizlik yaptırılması gerekir." şeklinde konuştu. Dt. Kazak, "Diş eti kanamalarının meydana geldiği dönemde profesyonel temizlik yapılmazsa kemik erimeleri gibi daha vahim sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Böyle bir durumda o dişi kaybetmemizin yolunu açar. Bu yüzdende diş eti kanamaları başlamışsa diş hekimine gidilerek önerdiği tedavi yöntemi mutlaka yaptırılmalıdır." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Diş Eti Kanamalarını ve İltihaplanmalarını İhmal Etmeyin
Diş Eti Kanamalarını ve İltihaplanmalarını İhmal Etmeyin Şener Koştu
Diş Hekimi Zafer Kazak, "İnsanlar, sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olsalar dahi diş fırçalamayı birkaç gün ihmal ettiklerinde kanama sorunu ile karşılaşabilirler." dedi.
 
Diş eti kanamalarındaki ana nedenin ağız bakımının doğru yapılmamasından kaynaklandığını belirten Dt. Kazak, "Diş etinde oluşan kanamaları ihmal etmemek gerekir. Diş eti kanamalarından sonra ağız bakımı düzenli yapıldığı, diş ve diş eti üzerinde yer alan plak denilen besin artıkları uzaklaştırıldığı takdirde diş ve diş etleri eski sağlıklı haline gelebilir. 
 
Ancak bu aşamada diş ve ağız bakımı düzenli yapılmadığı takdirde diş etinde kanamalar ve iltihaplanma oluşur. Bu aşamadan sonra ağız ve diş sağlığına tekrar kavuşmak için diş hekimine gidilerek profesyonel temizlik yaptırılması gerekir." şeklinde konuştu. 
 
Dt. Kazak, "Diş eti kanamalarının meydana geldiği dönemde profesyonel temizlik yapılmazsa kemik erimeleri gibi daha vahim sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Böyle bir durumda o dişi kaybetmemizin yolunu açar. Bu yüzdende diş eti kanamaları başlamışsa diş hekimine gidilerek önerdiği tedavi yöntemi mutlaka yaptırılmalıdır." şeklinde açıklamalarda bulundu. 
diş diş eti kanama diş hekimi ağız ve diş bakımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Damaklarınızda Yeni Bir Tat Olacak! Karpatka Tatlısı Tarifi ve Hazırlanışı
Damaklarınızda Yeni Bir Tat Olacak! Karpatka Tatlısı Tarifi ve Hazırlanışı
Burcunuzda Sizi Neler Bekliyor? 27 Kasım – 3 Aralık 2017 Haftalık Burç Yorumları
Burcunuzda Sizi Neler Bekliyor? 27 Kasım – 3 Aralık 2017 Haftalık Burç Yorumları