GÜNDEM

Devlet Bahçeli’den Flaş Cumhurbaşkanı Açıklaması! ‘Kaynama Türkiye’de Başlar’!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldığı canlı yayında bazı açıklamalarda bulundu. Bahçeli,
“İç istikrarı sağlayan bir iktidarı kurmak istiyorsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tek adamlık heveslerine karşı kucaklayıcı bir Cumhurbaşkanı olması, yani bir anlamıyla tek adam değil devlet baba olması lazım. Yok hala ben halkın şu kadar oyuyla seçildim, her şeyi ben bilirim diyorsa o zaman zaten bu kaynama Türkiye’de başlar ve ısısıyla AKP’ye de düşebilir” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın eyalet sistemi ile açıklamalarını da fazlasıyla yeterli bulduğunu belirten Bahçeli, “‘Evet’ çifte su verilmiş çelik gibi olmuştur” ifadelerini kullanırken açıklamalarına devam etti.

Devlet Bahçeli Show TV-Habertürk ortak canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Bahçelinin yaptığı açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına cevap verir nitelikteydi. İşte Devlet Bahçelinin yaptığı açıklamalar.

‘TEK ADAM DEĞİL DEVLET BABA OLMASI LAZIM’

“Devlet Bahçeli kendisine yöneltilen otoriterleşmeye gidecek söylemleri hakkında ki düşüncelerine karşılık olarak, Millet iradesidir bu. Birçok şeye müdahale ediyor, birçok şeyde düşüncelerini paylaşıyor, böyle bir yanlışa doğru gittiği takdirde, bunu ben şuna da bağlayarak söylüyorum. Uygulamalardaki aksaklıklar ve eleştirileri dikkate alarak, Türkiye’nin daha güçlü ve çevresiyle sorunlarını çözen iç istikrarını sağlayan terörü kökünden kazınmış bir iktidarı kurmak istiyorsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, her şeyi gözden geçirip tek adamlık heveslerine karşı, olumsuz eleştirilere cevap teşkil edecek kucaklayıcı bir Cumhurbaşkanı olması, yani bir anlamıyla tek adam değil devlet baba olması lazım. Bunu başarırsa bütün itirazlar ortadan kalkar. Yok hala ben halkın şu kadar oyuyla seçildim, her şeyi ben bilirim diyorsa o zaman zaten bu kaynama Türkiye’de başlar ve istesen de istemesen de ısısıyla AKP’ye de düşebilir. (Sistem değişip bu tartışmalar olursa ne olur) O zaman ya bir seçime doğru gidilir, ya Türkiye’de yeni bir kaos yaratılır. Bu aşamadan itibaren, millet iradesi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet der ise, millet bu kararı verirse, bunun geriye dönüşü olmaz. O zaman tek bir yol kalıyor, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini daha etkin ve işler bir hale nasıl getirebileceğimiz konusunda partiler veya aydınlarımızın düşünmesi gerekir. Bunun geriye dönüşü olmaz, olmamalıdır da.” dedi. Bahçeli bu konu hakkında ki açıklamalarının yeterli ve açık olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top