GÜNDEM

Deniz Baykal’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Yanıt! Maç Daha Bitmedi!

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın referandumla ilgili yaptığı açıklamada referandumu futbol maçına benzetmesine karşılı bir yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın referanduma futbol maçı örnekli bir açıklama yapmasıyla Baykal, “Bir dakika Sayın Cumhurbaşkanım, bir dakika; maç bitmedi.” dedi.

CHP’nin eski Genel Başkanı olan ve Antalya Milletvekilliğinde bulunan Deniz Baykal İstanbul Beyoğlu’nda ki parti İl Başkanlığını ziyarette bulundu. İstanbul İl Başkanlığında partisinin yaptığı referandum çalışmaları ve referandum kararından çıkan sonuçları tebrik etmek üzere düzenlediği ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Baykal referandum sonuçlarının üzerinde fazlasıyla durdu. Baykal yaptığı açıklamada, “Olağanüstü halde referanduma geçtik. Olağanüstü halde referandum pek çok ülkede olmaz. Fransa’da yasaktır. Referandum ciddi, köklü bir tartışmayı gerektirir; bu tartışmaya Olağanüstü hal izin vermez. Sonuç ne oldu? Sonuç, yüzde 50, yüzde 50. Ayrıntıya girmiyorum, kaba hatlarıyla bu yani. Bir anayasa yapacağız, ‘Efendim, yüzde 50 artı 1 ile iktidar olunuyor’ deniyor. Doğrudur, iktidar olur; ama anayasa olmaz. Olur da, o olması gereken anayasa değildir. Bir anayasa krizidir o” dedi.

Açıklamalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın referandumla ilgili açıklamasında futbol maçı örneğine cevap olarak devam eden Baykal şunları söyledi, “Bir dakika, Sayın Cumhurbaşkanım, bir dakika; maç bitmedi”
Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, referandum sonucunu futbol maçına benzettiği sözlerine cevap vererek devam eden Baykal, “Şimdi önümüzde bir anayasa problemi var. Durum bu arkadaşlar. Şimdi bunu unutmayalım, bu iş bitmedi yani. Bu iş olmadı. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki: ‘Maç 1-0 alınmış, 5-0 alınmış, fark etmez. 3 puanı aldık.’ Bir dakika, Sayın Cumhurbaşkanım, bir dakika; maç bitmedi. Maç bitmedi arkadaşlar. Bu tablo, maçın bittiği tablo değildir. Daha birinci devredeyiz, daha ikinci devre var. Bizim iddialarımız bu. Çok açık, alnımız açık. Söylediklerimiz ortada ve gerçek. E şimdi golü attık, bitti mi? Yok. Daha 2019’da görülecek hesabımız var” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top