GÜNDEM

Darbeci Askerler 78 Yazıya Cevap Vermemiş!

TSK’daki FETÖ’cülere yönelik olarak düzenlenecek operasyonu öğrenen FETÖ, bazı adamlarını kaybetmemek için 15 Temmuz’da darbe girişimini gerçekleştirdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato tarafından yürütülen ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki FETÖ yapılanması ile ilgili soruşturmada İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği’ne bilgi vermek amacıyla tam 78 yazı gönderdiği tespit edildi.

YAZILARA CEVAP GELMEDİ VE 2. DALGA OPERASYON BAŞLADI

Aralarında İzmir’de devam eden ‘Askeri Casusluk kumpası’ davasının da olduğu 300’e yakın dosya ve 200’e yakın asker hakkında bilgi isteyen yazılara dönemin Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirleri Muharrem Köse ile Hayrettin Kaldırımcı tarafından cevap verilmemesi üzerine TSK’da bulunan FETÖ’cülere yönelik 2. dalga operasyon başlatıldı. Temmuz’un son haftasında operasyon için düğmeye basıldığı öğrenildi.

FETÖ, O ASKERLER İÇİN 15 TEMMUZ DARBESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun talimatı vermesinin ardından Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafında yapılması planlanan operasyonun öğrenilmesi üzerine TSK’da bulunan ve “altın nesil” olarak adlandırılan adamlarını kaybetmek istemeyen FETÖ, 15 Temmuz tarihinde darbe girişimini gerçekleştirdi.

Yazılara cevap vermeyen iki ismin de tutuklandığı öğrenildi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top