KADIN

Daha Güzel Bir Görünüşe Sahip Olmak

Güzelliğinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız, küçük dokunuşlara ihtiyacınız var demektir.

Kadınlar, daha güzel bir görünüşe sahip olmak isterler. Bu nedenle ciltleri, gözleri, tırnakları, kıyafetleri, vücutları için birçok farklı yöntem uygularlar. Bunlar arasında güzel bir vücuda sahip olmak için diyet veya spor yapanlar da yer almaktadır; daha güzel ve pürüzsüz bir görünüm için makyaj teknikleri konusunda kendisini geliştiren de vardır. Tüm bu çabalar, aslında çok basit bir amaç uğruna sarf edilir. O da güzel görünme çabasıdır.  Dış görünüşe önem vermemek klişe bir yalan olmaktan öteye gidemez. İnsanlar yiyeceklerin sağlıksız ve hormunlu oluşu, değişen hava koşulları, zararlı güneş ışınları, günlük hayatın stresi ve daha pek çok nedenden olayı görünümlerinde bazı sorunlarla karşılaşırlar. Bu nedenle kendi görüntüsündeki bu tür sorunlardan kurtulmak isteyenler de, güzellik merkezlerinin emin ellerine kendilerini bırakırlar. Kadınların farklılaşma çabası içerisinde olduğunu düşünülse de kadınlar giderek doğal bir güzelliğe sahip olmak için çabalarlar. Bu nedenle daha doğal ve kalın kaşlar, daha pembe dudaklar, daha doğal saç modelleri tercih edilmektedir. Bunlardan farklı istekleri olanlar da mevcuttur ancak, her kadın, makyaj bile yapmasına gerek kalmadan kusursuz bir görünüme kavuşmak ister. Tam da bu noktaya devreye kaliteli güzellik merkezleri ve buralardaki çeşitli uygulamalar girer.

Son Zamanların Modası Kalıcı Kaş Kontürü

Doğal güzellikten bahsederken bu trendi es geçmek mümkün olmaz. Çünkü kadınlar eski zamanlardaki gibi ince ve keskin kaşlar yerine, daha naturel daha dolgun ve kalın kaşları tercih etmektedirler. Ancak beslenme konusundaki bazı yanlışlar, vücuttaki bazı dengelerin değişmesine hatta yok olmasına neden olmaktadır. Bu alanda genetik de etkili olunca, bazı kadınlarda seyrek veya biçimsiz kaşlar görülmektedir. Bazı kuaförler veya kaş tasarımı gerçekleştirdiği iddia eden merkezler, kaşlarda ciddi hasarlara da sebep olmuş olabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşıldığında ve her gün aynı kaşı tekrar tekrar boyamak zorunda kalınması istenmediğinde; kalıcı kaş kontür çalışmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu çalışmalarda, kadınların kaşlarına uygun ve doğal bir gidişat belirlendikten sonra kalıcı bir şekilde seyrek kısımların doldurulması ve çok daha güzel kaşlara kavuşulması sağlanmaktadır. Böylece kaşlarında sorun olan ya da kaşlarıyla artık uğraşmak istemeyenler için profesyonel eller güzel bir hizmet sunmaktadır. Bu tür çalışmaların bazılarına  microblading de denmektedir. Kalıcı makyaj sanatı olarak da geçen bu çalışmalarda manuel bir sistemdir ve birçok kadın bu tür çalışmaları tercih etmektedir. Renk pigmentlerinin boşluklara yerleştirilmesi ile güzel bir görünüm elde edilebilir. Kadınlar güzellikleri için bu tür küçük uygulamalar gerçekleştirerek günlük hayatta kendilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak bu tür çalışmaların kesinlikle hijyenik ve kaliteli güzellik merkezleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Nail Trend Etiler uzmanlarından alınan bilgilerde, kendilerine gelen müşterilerden bazılarının kötü merkezlerdeki uygulamalar nedeniyle sağlık sorunları yaşadıklarını ve kaşlarında kalıcı hasarlar oluştuğu belirtilmiştir.

Kalıcı Makyaj İle Doğal Güzellik Olur Mu?

Kalıcı makyaj ile insanların aklında ilk canlanan şey düğün makyajıdır. Oysaki kalıcı makyajda abartı dokunuşlu ciddi bir talep olmadığı sürede yapılmamaktadır. Uzmanlar da bu tür bir görüntünün günlük hayatta ağır ve abartı duracağını belirtmiştir. Çoğunlukla kalıcı makyaj uygulamalarında kaş, kirpik veya göz makyajı uygulaması yer almaktadır. Uzun süre yüzden gitmeyen bu uygulamalar sayesinde günlük hayatta kadınlar güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmezler ve kendileri uğraşmak zorunda kalmazlar. Makyaj, bir kadını güzel yapmaz, ancak onda mevcut olan güzelliğin ortaya çıkmasını sağlar. Kadınların bu tür küçük dokunuşlarla daha güzel görünmesi nedeniyle de bu tür uygulamalar profesyonel merkezler tarafından sunulmaktadır. Böylece kalıcı makyaj çalışmaları kadınlar için hiçbir zarar teşkil etmez.

Bu tür uygulamaların nasıl ve ne şekilde yapıldığını görmek istiyor, daha detaylı bilgi almak istiyor veya direkt olarak bu tür bir uygulama yaptırmayı düşünüyorsanız Etiler’deki Nail Trend’e uğramanızı tavsiye ederiz. İsteyenler facebook adresini ziyaret edebilirler: https://www.facebook.com/Nail-trend-etiler-1110622775635952/?fref=ts

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top