GÜNDEM

Çipli Kimlik Kartları Yaygınlaşıyor!

Ülkemizde nüfus cüzdanlarının değişimini ön gören yeni uygulama ile çipli kimlik kartlarının dağıtımına pilot bölgelerde başlanmıştı. Yeni yılla birlikte tüm Türkiye’de uygulamaya start verilecek.

150 Bin Kişi Aldı!

Çipli kimlik kartları için öncelikle pilot bölgelerde uygulama yapılmıştı. Buna göre öncelikle Kırıkkale’de başlayan uygulama 11 ile yayıldı. 11 ilde şu ana kadar yaklaşık 150 bin kişi çipli kimlik kartlarına sahip oldu.

Çipli kimlik kartlarıyla ilgili diğer illerdeki personellere pilot bölgelerde eğitim verildi. Bu sayede personellerin konuya hakim olması sağlandı. Artık konuyla ilgili hiç bir engel kalmadığı belirtilerek uygulamanın hızla yayılacağı belirtildi.

Çipli kimlik kartları için yılbaşının ardından 15 yaşından büyükler nüfus müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunmalıdır. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf ve kimlik kartınız ile başvurmanız halinde çipli kimlik kartınızı alabileceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top