Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Cinsel İstismar Düzenlemesi Tasarıdan Çıkarıldı!

Cinsel İstismar Düzenlemesi Tasarıdan Çıkarıldı!

Cinsel istismar ile ilgili olan ve Türkiye’de çok tartışılan düzenleme, tasarıdan kaldırıldı.

Türkiye’de çok fazla tartışılan ve gelen tepkilerin ardından dün komisyona geri çekilen cinsel istismar düzenlemesi, oy çokluğu ile tasarıdan çıkarıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, düzenlemenin tasarıdan çıkarılacağını açıklamıştı.

SEBEP: TOPLUMDA OLUŞAN TEPKİ

TBMM Adalet Komisyonu, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya başkanlığında konu ile ilgili toplandı. Türkiye’nin günlerdir tartıştığı cinsel istismar tasarısı gündeme geldi. Toplantının başında kısa bir konuşma yapan Bekir Bozdağ,  “Aslında getirdiğimiz düzenleme tek bir tecavüzcüyü bile kapsamıyordu ama yanlış anlaşıldı. Biz de bunu iyi anlatamadık. Toplumda oluşan tepki nedeniyle bu düzenlemeyi geri çekiyoruz” dedi.

“KENDİ İÇİMİZDE YOĞUN ŞEKİLDE TARTIŞTIK”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, cinsel istismar tasarısı ile ilgili şunları da dile getirdi. “Ciddi eleştiriler, öneriler dile getirildi. Bu hem kendi içimizde hem de diğer kamuoyunda yoğun şekilde tartışıldı. Bu tartışmalar sonunda bizim muradımız dışında bu eklenen fıkranın bir algı kurbanı olduğunu çok net bir şekilde görme durumu söz konusu oldu. Esasında AK Parti hükümetleri olarak biz, erken yaşta evlilikleri önlemek konusunda Cumhuriyet tarihinde en büyük reformları yapan hükümet olduk.” dedi.

OY ÇOKLUĞU İLE TASARIDAN ÇEKİLDİ

Cinsel istismar düzenlemesi, oy çokluğu ile önerge tasarıdan kaldırıldı. 48 maddelik yasada yalnızca 1 madde üzerinde kamuoyunda tartışma oluşmuştu. Bunun üzerine AKP, bu tasarıyı yeniden tartışma kararı almış ve komisyona geri çekmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top