Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_7tn1o44dj2i8kb5kjlbm58ove7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/haberrac/public_html/index.php on line 9

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/haberrac/public_html/index.php:9) in /home/haberrac/public_html/index.php on line 9
Çikolata Devinde Ölümcül Risk: Ürünler Toplatıldı

Çikolata Devinde Ölümcül Risk: Ürünler Toplatıldı

ABD'nin çikolata devi Mars, İngiltere ve İrlanda'dan Galaxy'nin Counters, Teaser Bar ve Minstrels ürünlerini toplatma kararı alması büyük yankı buldu.

Çikolata Devinde Ölümcül Risk: Ürünler Toplatıldı
Çikolata Devinde Ölümcül Risk: Ürünler Toplatıldı Şener Koştu

ABD'nin çikolata devi Mars, İngiltere ve İrlanda'dan Galaxy'nin Counters, Teaser Bar ve Minstrels ürünlerini toplatma kararı alması büyük yankı buldu. Mars'ın, Galaxy'nin Teaser Bar, Minstrels ve Counters ürünlerinin toplatılma kararına gerekçe olarak ölümcül salmonella bakteri riski bulunmasını gösterdiği öğrenildi.

İngiliz medyası ise ürünlerde ölümcül etkisi olan Salmonella bakteri riski olması nedeni ile toplatıldığını bildirdi.

Mars, ellerinde bu ürünlerden bulunan kişilerin, ürünleri kesinlikle tüketmemesi hususunda uyarı yaptı. Ayrıca Mars, "Tüketiciler, ellerindeki ürünleri muhafaza ederek tüketici memnuniyeti ekibiyle irtibata geçmelidir." şeklinde açıklama yaptı.

Mars, önceki yıllarda da Avrupa ülkelerinde milyonlarca Milky Way Mini, Snickers, Mars, Milky Way Miniatures ve Celebrations paketlerini içlerinde plastik parça olduğunu gerekçe göstererek toplatmıştı.

SALMONELLA BAKTERİSİNİN ETKİLERİ

Gıda zehirlenmelerinin en yaygın nedenleri arasında yer alan Salmonella bakterisi, bir grup bakterinin ismidir. Salmonella bakterisine bağlı olarak geçirilen enfeksiyonlarda ileri derecede ishal, ateş, kusma, titreme ve abdominal rahatsızlıklar meydana gelir. Bu enfeksiyona karşı önlem alınmadığı takdirde çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlarda ölümcül sonuçlar olabilir.  

Mars Çikolata İngiltere İrlanda Salmonella Bakteri Galaxy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtlar Vadisi’nin Ünlü İsmi Yoğun Bakımda, Ağzından Kan Geliyor
Kurtlar Vadisi’nin Ünlü İsmi Yoğun Bakımda, Ağzından Kan Geliyor
Survivor'da Bu Akşam Kim Elendi? 21 Mayıs Survivor 2018’de Elenen İsim
Survivor'da Bu Akşam Kim Elendi? 21 Mayıs Survivor 2018’de Elenen İsim