GÜNDEM

CHP Meclisten Mi Çekiliyor! İşte Selin Sayek Böke’nin Meclisten Çekilme Açıklaması!

CHP en son yaptığı açıklama ile akıllara Meclisten çekilme ihtimallerini getirdi. CHP’li Selin Sayek Böke’nin yaptığı, “Tüm haklarımızı kullanacağız. Meclisten çekilmek de buna girer” sözleri ile ilgili Levent Gökten bir açıklama geldi. Selin Sayek Böke’nin yaptığı Meclisten çekilme açıklamalarına Levent Gök, “MYK’da doğru olmadığı kararına varıldı” dedi.

CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olan Selin Sayek Böke yapılan referandum oylaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında tüm haklarını kullanacaklarını belirten CHP’li Selin Sayek Böke bu haklar içerisinde Meclisten çekilmenin de dahil olduğunu belirtmişti.

MECLİSTEN ÇEKİLME KARARI MYK’DA DOĞRU BULUNMADI

CHP’li Selin Sayek Böke’nin yaptığı bu açıklamanın ardından bir açıklama da Levent Gök’ten geldi. CHP’nin Grup Başkan Vekili Levent Gök, toplumun değişik kesimlerinden gelen meclisten çekilme önerisine, “Ancak yapılan MYK değerlendirmesinde böyle bir kararın uygun olmayacağı kararına varılmıştır. CHP, elindeki bütün meşru imkanları kullanarak, Gazi Meclisi sonuna kadar koruma kararlılığı içinde olacaktır.” açıklamaları ile yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLUNDAN YÜZDE 50 İSTEĞİ GELDİ

Öte yandan gelen bilgilere göre Kılıçdaroğlu MYK toplantısında başka ifadelerde bulundu. Referandum sonuçları için yüzde 49 değil yüzde 50 ifadesinin kullanılmasını istediğini belirtti.
Kılıçdaroğlu toplantıda şu ifadelerde bulundu, “Seçmenin yarısı bizi çok sevdi diğer yarısı da tanıdıkça çok sevecek” ifadelerini kullandı.

SELİN BÖKE NE DEMİŞTİ

CHP’NİN Genel Başkan Yardımcısı olan aynı zamanda CHP’NİN Parti sözcüsü olan Selin Sayek Böke yapılan toplantıda MYK Toplantısının gündemini ve kesin olmayan referandum sonuçlarına dair açıklamalarda bulundu.
Böke, “İlan edilen bu referandum sonucunu tanımıyoruz, tanımayacağız da. Her türlü zorluğa, baskıya, korkutamaya göğüs gererek sandığa gitmiş ve oyunu dürüstçe kullanmış olan cesur milyonların sorumluluğunu biz taşıyoruz. Bu sorumluluğu taşıdığımızın da bilincindeyiz. dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top