SAĞLIK

Çayın Muhteşem Faydası! Hafıza Kaybı Riskini Azaltıyor!

Yapılan araştırmalara göre her gün düzenli şekilde tüketilen çayın hafıza kaybı riskini %50 azalttığı belirlendi. Her gün düzenli bir şekilde tüketilen çay hafızayı korumaya birebir. Özellikle alzaymır için risk grubuna giren yaşlılara %86 oranda etki ettiği de belirtildi. İşte çayın mucizevi faydası.

Singapur’da yapılan bir araştırmaya göre çayın hafızayı koruma özelliği belirlendi. Her gün düzenli şekilde çay tüketenlerin hafıza kaybı risklerinin oldukça az olduğu belirlendi. Sinagup Ulusal Üniversitesi tarafından yapılan ve yayımlanan araştırma 957 Çinli üzerinde yapıldı. Yapılan araştırmada hafıza kaybına dair önemli bulgulara ulaşıldı.
Yapılan bu araştırmaya göre her gün düzenli şekilde çay tüketen kişilerde hafıza kaybı riski yüzde 50’ye kadar azalma gösteriyor. Araştırmada belirlenen bir diğer oran ise alzaymır riski taşıyan yaş gruplarının yüzde 86’ya kadar düşüş yaşadığı belirtildi.

DENEKLER ÜZERİNDEN BELİRLENDİ

Hafıza kaybının giderilmesine yönelik ilaç tedavilerinin tatmin edici olmadığını ve yapılan araştırmada elde edilen sonuçların oldukça basit ve pahalı olmayan bir önlemle kişinin yaşlılık döneminde karşılaşabileceği hafıza kaybı, alzaymır gibi problemleri önleyebileceği açıklandı.
2003-2005 yılında araştırmaya konu edilen denekler bu yıllar arasında tükettikleri çay miktarları hakkında ki tüm verileri uzmanlara sundu ve araştırmacıların denekler üzerinde yaptığı araştırmada bilinçsel algı düzeylerini 2003-2005 yıllarından 2010 yılına kadar iki yılda bir ölçtü. Deneklerin fiziksel aktivitelerinden sosyal hayatlarına ve yaşam şekillerinden sağlık durumlarına kadar tüm verileri topladıkları ve incelemede tuttukları da belirtildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top