ASAYİŞ

Cansu Kaya’nın Acılı Babası Sanıklara Sitem Etti

18 yaşındaki Cansu Kaya’nın öldürülmesi ile ilgili dava devam ederken, şüpheli sanıklar tutuksuz olarak yargılanmaya devam ediyor.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde 18 yaşındaki Cansu Kaya’nın ölümüyle ilgili 25 yaşındaki N.D. ve 18 yaşındaki M.P.Ç. ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanıyordu. Dava sırasında savcı esasa ilişkin görüşünü açıklarken, sanıkların kasten öldürme, cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından dolayı ömür boyu ve 22 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

RAPORLARDA ÇELİŞKİ VARDI

Cansu Kaya’nın cesedinin bulunmasının ardından Muğla Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsilerde, Kaya2nın boynunda baskıya bağlı ekimoz, kafana travmaya bağlı hematomlar ve genital bölgesinde de kanalı yırtık tespit edildi. Ancak aynı bulguları inceleyen İstanbul Adli Tıp Kurulu, Cansu Kaya’nın suda boğulmaya bağlı olarak öldüğünü tespit etti. Hatta cinayet ve tecavüz bulgularının rastlamadığı yönünde bir rapor hazırladı. Bu raporların üzerine mahkeme heyeti, 10 Haziran’da Cansu’nun öldüğü noktada keşif yaptı. Bilirkişi ve dalgıçlar Kaya’nın ölüm nedenini araştırdı. Keşif izlenimleri ve dalgıç görüşleri de dikkate alındı ve sanıklar N.D ve M.P.Ç., adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

DAVADA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Tahliye sonrasında davanın 10. duruşmasında polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Duruşmaya tutuksuz olarak yargılana N.P ve M.P.Ç., Cansu Kaya’nın babası Osman Kaya, sanık ve müşteki avukatları katıldı.

Savcının istediği tutuklama talebi, mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Mahkeme, savunma için avukatlara süre verdi ve duruşmayı erteledi. Acılı baba Osman Kaya, duruşma salonundan çıkarken sanıklara tepki gösterdi ve “Kızımı yediniz hala gülüyorsunuz.” Acılı baba, polis ekipleri tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top