Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Canikli’den Müjde: Mağdurlara Göreve İade KHK’sı Geliyor

Canikli’den Müjde: Mağdurlara Göreve İade KHK’sı Geliyor

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, katıldığı Habertürk yayınında Yeni Anayasa ve Başkanlık gündemine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Canikli, “Yeni KHK’lar gelecek. Yeni KHK ile göreve iade edilenler olacak.” dedi.

MHP İLE GÖRÜŞÜLECEK

MHP’nin Başkanlık için AKP’ye destek verip vermeyeceği ile ilgili konuşan Canikli, AKP ile MHP arasında herhangi bir temas olmadığını belirtti. Ancak Nisan veya Mayıs ayında bir referandum olabileceğini söyledi. Ayrıca MHP’nin meclise gelecek metni önceden görebileceğini söyledi. Canikli, “MHP, destek olacağız dediyse, kesinlikle olur” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ HAKKINDA

Nurettin Canikli’nin açıklamaları şu şekildeydi:

“Anayasa’ya ilişkin, başkanlığa dair düzenlemelerin bütçe görüşmelerinden sonra, Ocak ayı içerisinde Meclis’e gelmesi muhtemel.

Anayasa’ya aykırı, de facto bir başkanlık sistemi uygulanması söz konusu değil. Cumhurbaşkanımız istisnasız tüm yetkilerini yasadan alıyor.

GÖREVE İADE MADDESİ GELİYOR

İstihbarat ile düzenlemeler masada. İstihbarat yeniden yapılandırılacak. Çalışmaları tamamladık. Etkili bir konu. İstişare süreci biraz zaman alabilir. Bu KHK’ya yetişir mi bilemiyorum. Ama hazırlıyoruz.

Görevden iade için KHK geliyor. Öte yandan FETÖ mensuplarının ihracı var. FETÖ iyesi olmayanların sayısı çok düşük. Mağduriyet söz konusu değil, hatalar olabilir. Onları düzeltiyoruz. OHAL biterken bir yetki vereceğiz idareye. Bu kapsamda hata tespit edilirse, düzenleme yıllar sonra da yapılabilecek.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top