ÇANAKKALE

Çanakkale’de Bu Sabah 3 Ayrı Deprem Daha Oldu!

Çanakkale Ayvacık’ta dünden bu yana yüzlerce artçı deprem meydana geldi. Şafak vaktinde gerçekleşen 5,2 büyüklüğündeki deprem ise büyük panik yarattı.

Ege Denizi’nde merkez üssü Çanakkale Ayvacık olan 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Alınan ilk bilgilere göre bazı evlerde ve bir camide hasar meydana geldi. Sabah saat 05:24’te gerçekleşen bu depremin ardından Kandilli Rasathanesi, Ayvacık’ta 08:15’te 4.4 ve iki dakika sonra da 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha olduğunu tespit etti.

Dünden beri Çanakkale’de meydana gelen artçıların sayısı ise 270’i aştı. Bölgede kurulan çadır kentte bazı depremzedeler korkudan uyuyamaz hale geldiler.

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bu sabah saat 07:30 itibariyle 238 binanın ağır hasarlı olduğunu ve depremlerde de 8 kişinin yaralandığı belirtildi.

ŞAFAK VAKTİNDE BEŞİK GİBİ SALLANDI

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesinin tespitine göre, 05:24’te Ege Denizi’nin Ayvacık ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini söyledi. Bu deprem nedeniyle bazı evlerde hasar meydana geldi. Köylerdeki bazı evlerden dumanlar çıkmasının ardından bölgede tarama çalışması başlattı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top