GÜNDEM

BTK’da FETÖ Operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ Terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında BTK’da çalışan 49 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Fetö darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlar devam ediyor. Bugün, Türkiye iletişim dairesi başkanlığında çalışan 49 personel hakkında gözaltı kararı alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Odabaş’ın kararıyla başlatılan operasyon kapsamında BTK ve Tib çalışan 49 kişi hakkında göz altı kararı çıktı. Alınan bilgilere göre şüphelilerden 42’si Ankara’da 7’si farklı illerde bulunuyor. Ayrıca Denizli’de gözaltına alınan eski bir TİB çalışanının banka hesaplarında 1 milyon dolar olduğu bilgisi alındı. Uzun süredir BTK ve TİB odaklı devam eden soruşturmaların bu bacağında gözaltına alınan kişilerden 45 tanesinde ByLock kullandığı öğrenildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top