DÜNYA

Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Uçak Düştü!

İçerisinde Brezilyalı ekip Chapecoense takımının futbolcuları da bulunan yolcu uçağı düştü.

Bolivya’dan Kolombiya’ya giden, içerisinde 72 futbolcu ve 9 mürettebatın yer aldığı uçak düştü. Uçağın içerisinde Brezilyalı takım Chapecoense’nin futbolcularının olduğu öğrenildi. Venezuela kökenli LAMİA Havayolları’na ait olan uçak, korkunç bir şekilde düştü.

Kolombiya Afet ve Risk Yönetimi, uçaktan yaralı olarak kurtulanların olduğunu ve hastanelere götürülerek tedavi altına alındıkları belirtildi.

KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Charter seferini yapan ve Bolivya’dan Kolombiya’ya seyahat eden uçakta, Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilyalı Chapecoense takımının bulunduğu  ve arama kurtarma çalışmalarının da devam ettiği belirtildi.

MUCİZE HABER: 6 KİŞİ SAĞ KURTULDU

Arama kurtarma ekipleri, en az 10 kişiyi olay yerinden alarak hastaneye götürdü. José María Córdova Havaalanı’nda yapılan açıklamaya göre ise en az 6 kişinin uçaktan sağ kurtulduğu belirtildi. Açıklamada  “Yetkililere göre, güvenlik görevlileri olay yerine ulaştı ve mümkün olan tüm yardımlar yönlendirildi. Altı kişinin sağ kurtulduğu bildirildi” denildi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Blu Radio’ya konuşan Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, gece yarısından önce dağlık bir alanda düşen uçağa doğru yola koyulduğunu belirtti. Ayrıca Başkan, “bu büyük çapta bir trajedi” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top