DÜNYA

Brezilya’da Paralarını Alamayan Memurlar Meclisi Bastı!

Brezilya’da yaşanan mali kriz, memurları ve işçileri meclis basma protestosu yapmaya zorladı.

Brezilya’nın Rio de Janeiro eyaletinde, işçi ve memurlardan oluşan binlerce gösterici, eyalet hükümetinin kemer sıkma politikalarını protesto etmek için meclis binasını bastılar. Yerel medyada çıkan haberlere göre çoğunluğu polis, gardiyan ve itfaiye çalışanlarından oluşan göstericiler, kriz nedeniyle eyalet hükümetinin aldığı kemer sıkma politikası kararlarını protesto etmek için meclis binasını işgal etti.

AYLARDIR ÖDEME ALAMADILAR

Meclis oturum salonunu birkaç saat boyunca işgal eden ve binaya zarar veren göstericiler, aylardır alamadıkları ödemeleri ve maaşlarda yapılan kesintileri protesto etti. Eyalet Meclis Başkanı Jorge Picciani, gerçekleşen bu protesto gösterisini kınadı. Picciani, “Bu protesto, Brezilya siyasi tarihinde, demokratik yönetime karşı eşi benzeri görülmemiş bir hakarettir.” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top