Botoks nasıl etki eder?

Botoks günümüzde kullanılan en etkili güzelleşme yöntemlerindendir. Peki botoks nedir ve kimlere yapılmaktadır?

Botoks nasıl etki eder?
Botoks nasıl etki eder?

Botoks son dönemlerin gelmiş geçmiş en özel uygulama yöntemlerinden bir tanesidir. Yüz üzerinde zamana karşın ortaya çıka çeşitli uzun çizgiler derin çizgileri sarkmalar, kırışmalar, istenmeyen mimik hareketleri, hepsi ve daha fazlasını tek hamlede ortadan kaldırmaya yarayan botoks işlemi sayesinde sorunsuz yada özlem duyulan bir yüz ifadesine kolayca saip olabilirsiniz., sürekli olarak kaş çatma hareketleri, konuşma gülme gibi standart yüz hareketleri zamanla çevresel çizgilerin oluşumuna neden olmaktadır. Çünkü deri altında bulunan kaslar süreli kasılma hareketleri yaparak deri üzerinde iz bırakan bir çizgiye neden olmaktadır.

Botoks uygulaması nedir diye merak edilen sorunun yanıtı ise deri altında bulunan kasların geçici bir süreliğine yavaşlatılması, devre dışı bırakılması anlamına gelmektedir. Bu etkiyi yaptıran madde özel bir proteindir. Madde ince uçlu iğneler kullanılarak kas dokusuna kolayca enjekte edilmektedir.

Erken dönemde botoks ile önlem alındığı durumlarda ileriki dönelerde yüzünüzde çizgi oluşumlarının önüne kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Çok fazla derin bir hal alan tüm kırışıklıları ve çizgileri zamanla botoks uygulaması ile bile kolay kolay ortadan kaldırılamaz. Bu gibi durumları yaşamamak adına erken dönelerde botoks desteği alarak kırışıklık oluşumlarına en basit şekilde dur diyebilirsiniz.

18 yaşını doldurmuş ve 65 yaşını aşmamız tüm yetişkinler rahatlıkla botok işleminden yararlanabilmektedirler.

Yüz, boyun gibi en fazla yaşı ortaya koyan alanlarda botok işlemi pratik bir şekide uygulanabilmektedir.

Bunun dışında hamile bayanlar, emziren bayanlar ve kas hastalarına botoks işlemi önerilemez.

Botoks yaptırarak aynaya baktığınızda duyduğunuz kötü duygulardan kurtulmak istiyorsanız en başta hekiminizden botoks ile ilgili aklınıza takılan tüm sorunların yanıtlarını bir bir alabilirsiniz. Sizler bu konuda ne iyi şekilde aydınlatacak ve rahatlatacak olan hekiminiz olacaktır.

Sadece botoks yapılacak bölgeye lokal anestezik bir krem sürülerek sizlere ağrısız ve acısız bir işlem yapılmaktadır.

Yaklaşık 10 dakikayı aşmayan uygulama anlık olarak sizleri sonuçlarla karşı karşıta bırakacaktır. Yüzünüzdeki şahane değişimi sizlerde anında görebilirsiniz.

Botoks maddesi salınan kas yapısının dışında vücudunuzun herhangi bir noktası bu maddeden etkilenmez, yan etki ve bir zarar oluşumu meydana getirmez.

Botoks alında bulunan çizgilere, iki kaşın arasında oluşan çizgilere, göz çevresinde yer alan çizgilere, dudak çevresindeki çizgilere ve boyunda oraya çıkmış olan çizgilere kolaylıkla uygulanabilen bir işlemdir.

Botoks ile terleme tedavisi

Botoks ter bezlerine giden sinir uyarısının engellenmesiyle etki eder.

Terleme gibi kötü bir sorun ile karşı karşıya kalıyorsanız en azından yaz aylarında sizlerşi rahata kavuşturacak olan botoks uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Hem pratik hem ekonomik hem de oldukça hayat kurtaran bu işlem birçok kişinin vaz geçemediği özel uygulama olmaktadır.

Aşırı terleme tedavisi nasıl yapılır?

Aşırı terleme sorununu ortadan kaldıracak uygulama terlemenin en yoğun görüldüğü bölgelere ince uçlu iğneler ile giriş yapılarak minik dozları da botoks uygulaması yapılmaktadır. bu sayede yaz ayları boyunca ıslanan koltuk altlarınızdan kolayca kurtulabilir. Her defasında ter kokmayan kıyafetleriniz ile sizlerde mutlu olabilirisiniz. Çünkü aşırı terleme sonucu hem fiziksel anlamda kötü bir görüntüye sahip olmanızı sağlarken bazen metrelerce uzaktan duyulabilen rahatsız edici ter kokusu yüzünden sosyal ortamlardan uzak kalmanıza neden olabilmektedir.

Terleme tedavisi için botoks işlemi sadece 15 dakika kadar kısa sürmektedir

Uygulamanın etkilerini 1 hafta içerisinde görmeye başlayabilir ve en az 6 aylık süreçte etkilerinden faydalanabilirsiniz

Botoks fiyatları nedir?

Botoks uygulamasının maliyeti nen çok merak edilen diğer başlıklar arasında bulunmaktadır. Botoks uygulaması kırışıklıklarınızın derecesine göre farklı maliyet aralığından oluşmaktadır. Botoks uygulamasının yapılacağı alanın genişliği fiyatları etkileyen önemli bir faktördür.

Genel olarak en düşük fiyat aralığı ile en yüksek fiyat Aralığı 400 tl ila 1000 tl arasında değişkenlik göstermektedir. Sonuçlar, yapılan işlem her ne olursa olsun etkili ve sizleri memnun edici olacaktır. Bu nedenle verdiğiniz para hiçte boşa gitmeyecek türden olmaktadır.

 
botoks botoks nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribi İyileştirme Yöntemleri
Gribi İyileştirme Yöntemleri
Temizlik Malzemelerine Dikkat! Kanser Riskini %30 Artırıyor
Temizlik Malzemelerine Dikkat! Kanser Riskini %30 Artırıyor