GÜNDEM

Bordo Bereliler, El Bab Çevresinde Çevresindeki Kritik Tepeleri Aldı

Borbo berelilerin El Bab çevresinde yer alan kritik tepeleri kuşattığı öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat Kalkanı harekatı kapsamında El Bab’daki operasyonları sürüyor. Sosyal medyada ise TSK’nın El Bab’a girdiği iddia edildi. Ancak alınan bilgilere göre Türk askerlerinin El Bab’a henüz girmediği öğrenildi. Bordo bereliler, El Bab çevresinde bulunan kritik tepeleri aldı.

SİVİLLERİN OLMASI ZORLUK YARATIYORDU

Aralık ayında başlayan El Bab operasyonunda TSK ve ÖSO’nun karşılaştığı en büyük zorluk, terör örgüyü IŞİD’in sivilleri canlı kalkan olarak kullanması oluyordu. Savaştan önce alınan bilgilere göre 64 bin nüfusu olan El Bab’da hala on binlerce kişi yaşıyor. Teröristlerin karargahlarını ise sivillerin yoğun olduğu mahallelere kurdukları öğrenildi.

EL BAB KUŞATILDI

Bu nedenlerden dolayı TSK ve ÖSO ilçe merkezine hızla girmek yerine, teröristlerin direnişini kırmak için Bab’ın çevresini kuşatma yolunu seçti. Harekatta, teröristlerin çevre ile ikmal yollarını keserek dirençlerini kırma stratejisi izleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top