ASAYİŞ

Bombalı Saldırıda Yaralanan Kaymakam Şehit Oldu!

Mardin’in Derik ilçesinde gerçekleşen bombalı saldırıda yaralanan Kaymakam Safirtük, hastanede şehit oldu.

Mardin’in Derik ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından Kaymakamlık konutuna düzenlenen bombalı saldırı nedeniyle yaralanan kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmıştı. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise, Kaymakam Safitürk’ün tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı.

Yerlikaya, ambulans helikopterle Gaziantep’teki hastaneye getirilen Safitürk’ün ameliyatın ardından sabah saat 07:46’da yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybettiğini duyurdu. Ali Yerlikaya,  “Terör saldırısında şehit olan Kaymakamımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve ülkemize başsağlığı diliyorum.” dedi.

KAYMAKAMIN BABASI: VATAN UĞRUNA BEN DE HAZIRIM

PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Vatan, uğruna şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım.” dedi. Şehidin babası, terör saldırılarını da lanetledi. Oğluyla gurur duyduğunu söyleyen acılı baba, , “Vatan, uğrunda şehit olan varsa vatandır. Vatan uğruna ben de hazırım. Oğlumu şehadete ulaştıranları Allah’a havale ediyorum, vatan sağ olsun. Allah, vatanımıza ve milletimize yardım eylesin. Allah, terörü destekleyenlerin kendi başlarına bela etsin.” diyebildi.

KAYMAKAM, MEMLEKETİ SAKARYA’YA DEFNEDİLECEK

Mardin’in Derik ilçesinde şehit edilen Kaymakam, işlemlerinin bitmesinin ardından defnedilmek için memleketi Sakarya’ya götürülecek.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top