SAĞLIK

Böbrek Nakli Yapıldı 10 Yıl Sonra Bol Bol Su İçti! İşte 10 Yıl Sonra Su İçmenin Verdiği Mutluluk!

Antalya’da yaşayan ve 10 yıl önce iki böbreğini de kaybeden Mesut Özdemir 10 yıl sonra yapılan naklin mutluluğunu yaşadı. Özdemir 10 yıl sonra gerçekleştirilen naklin ardından sağlığına kavuştu.

Antalya’da yaşayan ve 10 yıl önce böbrek yetmezliği nedeniyle her iki böbreğini de kaybeden ve yaşamını diyalize bağlı olarak geçiren 52 yaşında ki Mesut Özdemir 10 yıl sonra gerçekleştirilen naklin ardından sağlığına kavuşmanın ve kana kana su içmenin mutluluğunu yaşadı.

10 YIL SONRA SU İÇMENİN MUTLULUĞU

Böbrek yetmezliği nedeniyle iki böbreğini de kaybeden ve iki böbreği de alındıktan sonra diyalize bağlı yaşayan Mesut Özdemir 10 yıl sonra yapılan naklin ardından sağlığına kavuştu. Kahvehane işletmecisi olan ve diyalize bağlı olarak yaşamını sürdüren Mesut Özdemir Konya’da beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki S.A’nın böbreklerinin bağışlanması ile tekrar sağlığına kavuştu. Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Başasistanı Op. Dr. Tuğrul Çakır tarafından gerçekleştirilen böbrek naklinin ardından tekrar sağlığına kavuşan Mesut Özdemir geçen 10 yılın ardından hem sağlığına hem de su içmenin mutluluğuna kavuştu.

HAYATI DİYALİZE BAĞLI GEÇİYORDU

Hastanın nakil ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Çakır hasta Mesut Özdemir’in 1 ay öncesinde kliniğe başvurduğunu belirterek şunları söyledi, “Hasta 10 yıl önce iki böbreğinin de alındığını, diyalize mahkum olduğunu ve organ nakli olmak istediğini söylemişti. Biz hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na bildirdiğimiz donör bekleme listesine kaydı yapıldı. İki hafta önce organ çıktı. Başarılı bir ameliyat gerçekleştirildi. Şu an gayet sağlıklı.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top