ASAYİŞ

Bitlis Belediyesi Eş Başkanları Gözaltına Alındı!

Bitlis Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı ile eş başkana yönelik düzenlenen operasyonda adreslerde aramalar yapıldı. Belediye başkanı Hüseyin Olan ve eş başkan Nevin Taşdemir Dağkıran gözaltına alındı.

Sabah erken saatlerde Bitlis Belediyesi’ne yönelik bir operasyon başlatıldı. Güvenlik güçleri, Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan ve eş başkan Nevin Taşdemir Dağkıran’ın evlerine de operasyon düzenledi.

EVLERİNDE GÖZALTINA ALINDILAR

Operasyon kapsamında Belediye Başkanı Hüseyin Olan, Beşminare Mahallesi’neki evinde arama yapılmasının ardından gözaltına alındı. Aynı saatlerde Nevin Daşdemir Dağkıran’ın Güroymak Mahallesi’ndeki evinde aynı işlemler gerçekleştirildi.

ARAMA SIRASINDA BELEDİYEYE GİRİŞ KAPATILDI

Ayrıca güvenlik güçleri, Belediye binasında ve makam odalarında aramalar yapmaya devam etti. Polisler, bulunan bazı belgelere el koydu. Aramalar sırasında belediyeye giriş ve çıkışlar kapatıldı. Polis aramalarının bitmesinin ardından belediyedeki personelin girmesine izin verildi.

BİTLİS VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Bitlis Valiliği, sabah saatlerinde belediyeye yönelik olarak düzenlenen operasyon ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bu açıklamada:

“PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince yürütülen kapsamlı ve duyarlı çalışmalar neticesinde 24.11.2016 tarihinde, BitlisCumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında “terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek suçlaması ile 2 şahsa yönelik olarak ilimiz merkez ve Güroymak ilçesinde eş zamanlı olarak operasyon icra edilmiştir. Operasyon neticesinde DBP’den Bitlis Belediye Başkanı H.O., DBP Demokratik Bölgeler Partisinden Bitlis Belediye Eş Başkanı N.D.D. gözaltına alınmış, şahısların evlerinde, Bitlis Belediyesi’ndeki makam odalarında ve Dilan Kadın Dayanışma Merkezi’nde arama yapılmış, yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda şahıslar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top