Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Bir Tarih Yok Olurken: HALEP

Bir Tarih Yok Olurken: HALEP

Halep, Dünya tarihinin en önemli şehirlerinden birisi… 2007 nüfus sayımında 2 milyon’dan fazla nüfusa sahip olduğu tespit edilen Halep, Suriye savaşı sonrasında büyük bir dram yaşıyor.

3.000 Yıllık Tarih Yıkılıyor

Şehirde yaşayan insanların dramları, yıkılan yuvalar, yok olan mahalleler, bir daha geri getirilemeyecek olan düzen… Bunun yanında, yok olan bir tarih… Halep’in, M.Ö. 3.000’li yıllara dayanan Halep Kalesiyle, çok köklü bir tarihi geçmişe sahip olduğunu, Mezopotamya devletleri, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Araplar, Emeviler, Abbasiler, Hamdaniler, Mirdasiler, Ukayliler, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu gibi sayısız devlet ve imparatorluğun en önemli yerleşim yerlerinden birisi olduğunu bilenler için, şehrin bugünkü fotoğrafları gerçekten insanın içini yakan türden.

Şehirde birçok mahalleyi ele geçiren ve terör estiren Daeş çetelerinin şehirden temizlenmesine yönelik başlatılan Rus ve Suriye savaş uçaklarının bombardımanı da Daeş terörünü hatırlatacak türden… Sivil yerleşim bölgelerine denk gelen bombalarla henüz birkaç gün içinde 300’e yakın sivil hayatını kaybetti.

Bu fotoğraflar bize, savaşın kötülüğünü, yıkıcılığını ve özgürlüğün değerini en iyi anlatacak türden fotoğraflar…

Aşağıdaki fotoğrafta da, bir zamanlar mutlu insanların yaşadığı ve bir düzenin olduğu, şimdi tarih olan Halep görünmekte…

halep-eski-fotograflar

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top