Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Binali Yıldırım’dan Şok Açıklama! ‘Görevi Bırakırım’!

Binali Yıldırım’dan Şok Açıklama! ‘Görevi Bırakırım’!

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ‘eyalet sistemi’ tartışmalarına yönelik açıklamada bulundu. Yıldırım sistem tartışmaları ile ilgili oldukça sert konuştu. Yıldırım’dan şok yaratacak sözler. ‘Görevi bırakırım’ açıklaması. İşte Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘eyalet sistemi’ ile ilgili açıklamaları.

Ankara’da Sivil Toplum temsilcileri ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım burada oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım yaptığı konuşmada “Bu anayasanın herhangi bir yerinde eyalet sistemi varsa ben bugün bu görevi anında bırakacağım. Bu iftirayı atanlar bırakabilecek mi” dedi.

‘GÖREVİ BIRAKIRIM’

Başbakan Binali Yıldırım ana yasa değişikliği teklifinde ‘eyalet sistemi’ değişikliği varsa AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevini bırakacağına dair açıklamalarda bulunurken sözlerine şöyle devam etti:
“Soruyorum. Biz 40 yıldır neyin mücadelesini veriyoruz? PKK ile FETÖ ile bütün şer odaklarıyla verdiğimiz mücadele; bayrak, millet, üniter devlet mücadelesidir. Bu gerçek ortadayken, abuk sabuk birtakım yalanlarla dolanlarla milletin kafasını karıştırmak doğru mu? Anayasanın ilk değiştirildiği madde 9’dur. Ondan önce hiçbir maddede değişiklik yok. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 hiç değişmedi. Nereden çıktı bu? Eğer bu anayasanın herhangi bir yerinde eyalet varsa eyalet sistemine yol açacak bir madde varsa ben, bugün bu görevi hem parti genel başkanlığını hem de başbakanlık görevini anında bırakacağım. Biz, hayatımızı bunun için verdik. Mücadelemiz bunun için. Böyle bir iftirada bulunmak, şehitlerimizin ruhunu incitmektir. Buradan soruyorum. Bu iftirayı atanlar, aynı şeyi yapabilecekler mi? Getirin, şu anayasanın neresinde eyalet varsa gösterin, ispat edin; ben, bütün görevlerimi bırakacağım. Siz, aynı şeyi yapacak mısınız?”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top