GÜNDEM

Binali Yıldırım 11 Saatte 600 Telefon Görüşmesi Yapmış

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz günü 11 saat içerisinde 600 telefon görüşmesi yaptığını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, 33. Bilişim Kurultayı’nda konuştu. Yıldırım burada yaptığı açıklamada “Buradan ilan ediyorum 2017 yılı bilişim yılı olacak.” dedi.

Başbakan Yıldırım konuşmasına, “15 Temmuz’da basın ve medya tarihi bir görev yaptı. Bu işin (15 Temmuz) gizli kahramanları basın mensuplarıdır. Medya çalışanlarıdır. Bir telkinle bir çağrıyla değil, durumdan vazife çıkartarak bütün medya darbenin karşısında yer almış ve vatandaşı bilgilendirmeyi sürdürmüşlerdir. Bizim yaptığımız açıklamalar darbecilerin moralini bozan kimyalarını değiştiren önemli bir başlangıç olmuştur.” diyerek başladı.

600 TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTI

Başbakan Binali Yıldırım, 11 saat içinde 600 tane telefon görüşmesi yaptığını,  darbeye karşı yürütülen operasyonlar ve bu konuda neler yapılması gerektiği , darbecilere karşı nasıl hareket edilmesi gerektiği, vatansever asker ve polislerin sevk edilmesinin tamamının iletişim ile sağlandığını söyledi.

SAVAŞLARDA BİLİŞİM KULLANILIYOR

Yıldırım, savaşların bilgi ile olduğunu söyledi ve 2. Irak harekatında tek kurşun atılmadı. Bilişimi kullandılar. Komutanları tespit ettiler. ‘Araçları bırakın caddeye dizilin size bir şey yapmayacağız’ dediler. Gezi olaylarında bilişimin terörü destekler şekilde kullanıldığını gördük. Bilişimi bir ülkeyi geliştirmek için ya da çökertmek için kullanabilirsiniz.” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top