GÜNDEM

Beşiktaş Saldırısında Kimyasal Madde Kullanıldı!

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain saldırıda henüz tespit edilmeyen üçüncü bir kimyasal maddenin de kullanıldığı tespit edildi.

İstanbul Beşiktaş’ta 37 tanesi polis 44 kişinin şehit olmasına neden olan hain bombalı saldırıda TNT ve RDX karışımı patlayıcıların kullanıldığı belirlendi. Güvenlik güçleri, patlamanın etkisinin artırılması için daha önce hiç karşılaşmadıkları türden üçüncü bir kimyasal maddenin izine rastladığını belirtti.

CANLI BOMBANIN KULLANDIĞI DA AYNI

Maçka Parkı’nda polis müdahalesi sırasında kendisini patlatan canlı bombanın kullandığı patlayıcı türünün de bombalı araçta kullanılan patlayıcı ile aynı olduğu tespit edildi.

13 KİŞİ HALA SORGULANIYOR

2 canlı bombanın kimlik bilgilerine henüz ulaşılamadığı ve tespit için yapılan çalışmaların devam ettiği belirtildi. Patlamanın ardından düzenlenen operasyonların ardından gözaltına alınan 13 kişinin sorgulama işlemlerinin hala devam ettiği belirtildi.

ÇİFTE ATEŞLEME DÜZENEĞİ YER ALDI

Saldırı hakkında yapılan araştırmada patlamada kullanılan araçta çifte ateşleme düzeneğine ulaşıldığı belirtildi. Araçtaki canlı bombanın üzerindeki bombaya hem manuel hem de uzaktan kumanda ile patlatma düzeneğinin kurulduğu belirtildi. Bu olay yerine yakın olan bölgede, 3. ve 4. kişilerin de yer aldığı ve gözcülük yaptıkları düşünülüyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top