Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberrac/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1879
Beşar Esad’dan Kimyasal Saldırı Hakkında Şok Eden Açıklama! ‘Ölü Sayısına Teröristleri de Dahil Ediyorlar’!

Beşar Esad’dan Kimyasal Saldırı Hakkında Şok Eden Açıklama! ‘Ölü Sayısına Teröristleri de Dahil Ediyorlar’!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad İdlib’e düzenlenen kimyasal saldırı hakkında şok açıklamalarda bulundu. Esad kendisine gelen sorulara da cevap verirken IŞİD lisderi Ebubekir el Bağdadi’nin yakalandığına dair iddialara da yanıt verdi. İşte Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın yaptığı açıklamalar.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Sputnik News’e yaptığı açıklamalarda birçok konuya değinirken Suriye’de bulunan İdlib’e yapılan kimyasal saldırı hakkında da açıklamalarda bulundu. Esad IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi’nin yakalandığına dair çıkan haberleri yalanladı ve şunları söyledi, “Hayır, bu doğru değil. Sınır şu anda IŞİD’in kontrolü altında. Sınır, Suriye, Rusya, ABD veya bir Batı ülkesi tarafından değil, sadece IŞİD tarafından kontrol ediliyor. Bu nedenle Bağdadi o bölgede tamamen güvende” dedi.

ON BİNLERCE KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Açıklamalarına devam eden Beşar Esad, “krizin başlangıcından bu yana yüz binlerce değil, on binlerce kişinin hayatını kaybettiğini” belirtti. Esad, “Ne Birleşmiş Milletlerin ne de diğer gözlemcilerin, yabancılar, Suriyeliler ve teröristler dahil sahadaki muhtelif gruplar nedeniyle kayıpların sayısını hesap edecek araçlara sahip” ifadelerini kullandı.

BATIDAKİLER ÖLÜ SAYISINA TERÖRİSTLERİ DE DAHİL EDİYOR

Konular üzerinde ki analizlerini açıklayan Beşar Esad, “Rakam Batı medyasında duyduğunuz gibi yüz binlerce değil, on binlerce. Elbette akıbetlerini bilmediğimiz binlerce kayıp insandan bahsediyoruz. Ancak Batı’dakiler ölü sayısına öldürülen teröristleri de dahil ediyor. Sayıları çok fazla olan teröristler, devlet tarafından hayatını kaybetmiş kişiler olarak görülmüyor. Aynı durum Suriye’ye savaşmaya gelen yabancılar için de geçerli. Onların sayısı on binleri, belki de yüz binleri bulabilir” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top