KADIN

Bebek kıyafetleri seçmede alternatif

Bebek sahibi olmadan önce bebek kıyafetleri konusunda kimsenin en ufak bir fikri dahi yoktur. Ne zaman hamileliğin son aylarına girilir, işte o zaman farkedilir ki; bir bebek dünyaya gelecek ve birtakım ihtiyaçları olacak. Dolayısı ile anne ve babayı tatlı bir telaş kaplar.

Çocuk sahibi olmaya karar verip de hamilelik haberinin ilk alındığı andaki heyecan kadar olmasa da; bebeğin giyeceği kıyafetlerin listesini hazırlamak, araştırmak, bulmak da ayrı bir heyecan yaratır. Tecrübesiz anne ve baba adayları hem minik yavrularını bağırlarına basacakları günü heyecanla beklerler hem de cici bici elbiseler, bebek kıyafetleri araştırıp doğacak yavrularına hastane çıkışıyla birlikte A’dan Z’ye bir gardrop hazırlarlar.

Neler yoktur ki bu gardropta? Hastane çıkışı kullanılacak hastane takımları, yarım kundaklar, bol bol body, tulumlar, zıbınlar, eldivenli takımlar, 3-6-9-12  aylık olunca giyeceği kıyafetler, takımlar, elbiseler , hırkalar, yelekler,  mevsimine göre şortlu takımlar  v.s. en az bir yetişkinin dolabı kadar çeşitli ve detaylıdır. Büyükşehirde yaşayan anne-babalar için bebek kıyafetlerine ulaşmak ve alternatifleri araştırmak, onların arasından seçmek kolaydır. Ancak küçük şehirlerde ya da kasabalarda oturanlar için, her zaman istedikleri gibi bir ürünü almaları ya da bulmaları, fiyat ve kalite araştırması yapmaları o kadar kolay olmayabilir. İster büyükşehirde yaşıyor olsun ister ücra bir kasabada; anne ve baba yavrusuna en iyiyi seçmek, en iyi şekilde giydirmek kuşatmak ister.  Böylelikle üretici tarafından bakıldığında; ürünlerini pazarda ulaştıramadığı bir kitle bulunmaktadır. Gerek pazardaki bu boşluk gerekse satıcıların ürünlerini her platformda sergileyerek alıcılara/tüketicilere ulaşma gayreti; online alışveriş sitelerini gündeme getirmiştir.Günümüzde internet teknolojisi ile özellikle son yıllarda ivme kazanan e-ticaret işlemleri neticesinde, evin içinden çıkmadan sadece bilgisayarda internete bağlanılarak  online olarak mağaza gezilebilir, ürün seçilebilir, ürünlerin kalitesi, fiyatları ve özellikleri karşılaştırılabilir olmuştur.

Bebek kıyafetleri üzerine isim yapan belli başlı birkaç site bulunmaktadır. Bunlardan ismi gibi cici ürünlere sahip olan www.cicistil.com‘da bebek sahibi olan tüm anne ve babalar, hem ihtiyaçlarına ve tercihlerine hem de keselerine uygun ürünleri bulabilir, karşılaştırma yapabilir ve satın alabilirler.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top