ASAYİŞ

Bayrampaşa’daki Yangın Büyüdü! Okullar Tatil Edildi!

Bayrampaşa’da bir iş yerinde çıkan yangın saatler sonra kontrol altına alınabildi. Bölgedeki okullar tatil edildi.

İstanbul Bayrampaşa’da Baltaş Kilimciler Sanayi Sitesi’nde plastik üretimi yapan bir iş yerinde büyük çaplı bir yangının çıkması nedeniyle bölgede korkunç anlar yaşanıyor. Kısa sürede büyüyen alevlerin 3 katlı apartmanı sardığı görüldü. Gelen ilk itfaiye ekiplerinin yetersiz kalmasının ardından çevre bölgelerden itfaiye ekipleri yönlendirildi. Yangının giderek büyümesi ve yayılması nedeniyle bölgedeki okullar tatil edildi.

OTOPARKA SIÇRADI, ARAÇLAR YANDI

Büyüyen yangın, iş merkezinde otopark olarak kullanılan ve üst katında kullanılan alana da sıçradı. Otoparktaki araçların büyük bir kısmı alev aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş hanında mahsur kalan 75 kişi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangının saatler sonra kontrol altına alındığı öğrenildi.

İBB Yangın İle İlgili Yazılı Açıklama Yaptı

“Bayrampaşa Kilimciler Sanayi Sitesi’nde nedeni henüz belirlenemeyen yangın patlamalarla birlikte kısa sürede yayılarak binayı sardı. Her kat yaklaşık 5.000 m² kare alandan oluşuyor. Toplamda 25 bin m² alan etkilendi. Yangın ihbarı saat 10.25’de geldi. Eyüp itfaiyemüfrezesi saat 10.29 da yangına 3 araç 7 personel ile müdahale etmeye başladı. Yangının yayılma riski göstermesi üzerine, İstanbul İtfaiyesi alarma geçerek Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan tüm itfaiye birimlerinden takviye ekipleri bölgeye sevk etti.

Yangına Kocayusuf, köpük kuleleri, Merdiven araçları, Başlangıç, araçlarının da aralarında bulunduğu 71 araç 148 personel ile müdahale edildi. Yangın bölgesine, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığından vinç, dozer ve kepçeler de sevk edilerek söndürme çalışmalarına katıldı. Yangında 7 bin 500 litre köpük ve tonlarca su kullanıldı. Yangın sırasında iş hanında mahsur kalan 75 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak tahliye edildi. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında poliol, izosiyanat, plastik ve benzeri kimyasal maddelerin kullanıldığı ayakkabı taban imalatı sırasında başladığı tahmin ediliyor. Atölyelerde bulunan kimyevi maddelerin yanıcı parlayıcı olması nedeniyle yangın kısa sürede yayıldı. Yangın kontrol altına alındı söndürme çalışmaları devam ediyor.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top