GÜNDEM

Başbakan Yıldırım’dan AB Üyeliği Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Rus basınına verdiği röportajlarda Türkiye’nin AB üyeliğinden vazgeçmeyeceğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, Sputnik ve RİA Novosti’ye verdiği röportajda, Türkiye’nin AB’ye üyelik başvurusunu geri çekmeyeceğini belirtti.

“AB ÜYELİĞİMİZİ GERİ ÇEKMEYECEĞİZ”

Moskova’da ziyaretine devam eden Başbakan Binali Yıldırım, Rus medyasına verdiği röportajda, “AB’ye üyelik başvurumuzun geri çekilmesi yönünde bir karar alınmadı. AB’nin, bizim için değil ama kendi geleceği için, attığı adımlar üzerinde iyice düşünmesi gerekiyor. Zira Avrupa’nın geleceği ve güvenliği, Türkiye olmadan mümkün değil” dedi ve AB üyelik sürecinden vazgeçilmeyeceğini söyledi.

Yıldırım, konuyla ilgili olarak “Bu nedenle herhangi bir karar alırlarken, bu kararlarının ne gibi sonuçlara yol açacağını çok iyi düşünmeliler” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberra, Gündeme ait öne çıkan gelişmeleri paylaşmak amacıyla hizmet veren bir haber sitesidir.

Site üzerindeki tüm materyaller ajans ve diğer haber kaynaklarıyla birlikte haberra tarafından üretilmekte olup, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

YASAL UYARI

Haberra.com Haber Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı olarak yayı yapmaktadır. Medya sayfalarımızda bulunan ve görsel kaynaklardan derlenen haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.

BİZE ULAŞIN

Adres: FSM Cad. Beşler Plaza No: 38 B Blok Kat: 6/8 Kavacık/Beykoz – İstanbul - Turkey

Telefon: +90 216 693 11 01

E-posta: info@haberra.com

Copyright © 2017 Haberra... Günün Öne Çıkan Haberleri

To Top